Як проводити час з батьками.

Дитинство - щаслива пора, весь світ здається величезним і дивним, кожен день наповнений новими відкриттями та здобутками. Найближчі люди - батьки, коли вони поруч - це щастя і більше нічого не треба. Але час невблаганно, дитинство закінчується, життя наповнюється новими знайомими, друзями, часом на спілкування з батьками часу не залишається, і ви непомітно віддаляєтеся один від одного. Як спілкуватися і проводити час з близькими людьми таким чином, щоб поняття родини не визначалося тільки спільними побутовими питаннями і кровними узами, а тепло і довіру збереглося на довгі роки?
Інструкція
1
Спілкуйтеся щодня. Якщо не живете разом - зідзвонюйтеся. Не обмежуйтеся стандартним набором фраз. Цікавтеся, задавайте питання, розповідайте про себе. Батькам необхідно відчувати, що вони вам потрібні. Двадцять хвилин в день істотно не вплинуть на ваш щільний графік, а ось тепло і відчуття єдності родини допоможуть її зберегти. Будьте в курсі всіх справ, пропонуйте посильну допомогу. Пам'ятайте, часто буває так, що батькам просто незручно попросити, щоб не нав'язуватися і не заважати вашому житті. Здоровий егоїзм - це добре, але це не те ж саме, що формене байдужість. Намагайтеся не засмучувати, розповідайте тільки про ті проблеми, які в поданні старшого покоління точно не будуть виглядати проблемою вселенського масштабу. Проявляйте терпіння. Часом буває складно по п'ятому колу слухати історію, яку чули неодноразово. Так і підмиває вказати на це чи прозоро натякнути, що десь це було. Що поробиш, всі ми не молодеем, але перед тим як перервати розмову, згадайте, що люди у віці куди більш сприйнятливі. Те, що вам здається побутовим моментом, для них може обернутися трагедією. Є така приказка: «що старий, що малий». Коли ви були маленькі, батьки проявляли ангельське терпіння. Задумайтесь хоча б над тим, скільки безсонних ночей провела поруч з вами мама, коли ви прибували в дитячому віці або хворіли. Тепер, коли ви подорослішали, батьки потребують вас куди більше, ніж ви в них. Життя влаштоване так, що рано чи пізно ми все міняємося місцями.
2
Свята і важливі дати. У кожної сім'ї є свої важливі дати, але Новий рік і день народження - мабуть, два найголовніших події в році, які відзначають абсолютно все. Не забувайте про дні народження батьків і, по можливості, намагайтеся приїхати саме в цей день. Відкладіть усі термінові, і не дуже, справи і приділіть увагу найближчим людям. Не дарма ж кажуть: «хороша ложка до обіду». Часом здається, що якщо забудеш привітати в цей день (замотавшись на роботі) і подзвониш на наступний ранок - нічого страшного не станеться. Відбудеться - це показник зацікавленості, місця, яке людина займає в житті. Не забуваємо ж ми привітати «улюблених» клієнтів, деякі навіть нагадування в електронну пошту ставлять. А це рідна кров, відчуваєте різницю? Новий рік - сімейне свято. Починаючи з якогось віку, ми все рідше починаємо відзначати його в стінах рідного дому. А дарма. Ніхто не знає, який термін відведений кожному з нас. Це торжество емоційно дуже об'єднує сім'ю, яка зібралася за одним столом. Бій курантів, шампанське, побажання щастя - це ті дрібниці, з яких складається життя. З друзями можна зустрітися і на наступний день або після 00 годин. Традиції треба дотримуватися. Окрема тема - власний день народження. Прийнято вважати, що це свято народженого в цей день. Однак, не менше свято для батьків іменинника, адже саме завдяки ним людина з'явилася на світ. Постарайтеся в цей день заїхати в отчий дім, провести якесь час в колі сім'ї. Їм буде приємно, та й вам теж. І не забудьте привітати окремо маму, адже з усіх присутніх вона одна пам'ятає, як це було.
3
Спільне дозвілля. Театр, кіно, шашлики, спільна прогулянка або шопінг - все що завгодно. Головне, зберегти точки дотику. Спільні справи, інтереси і спогади - об'єднують і зберігають довіру. Дайте собі обіцянку, хоча б раз на місяць збиратися всією сім'єю. Візьміть фотоапарат, нехай спогади збережуться не тільки в пам'яті, але і у вигляді слайдів, які можна буде переглянути і показати знайомим. Батькам важливо знати, що «пташенята, випурхнули з гнізда», не забувають про своє коріння. Якщо є власні діти, для них це буде корисно подвійно. Маленькі люди дуже сприйнятливі. Спостерігаючи за відносинами своїх батьків з бабусями і дідусями - вони беруть приклад і коли виростуть, будуть надходити так же по відношенню до вас.
4
Постарайтеся не сперечатися. Проблема батьків і дітей була актуальна завжди. Різне виховання, світогляд, переконання нав'язані суспільством. Часом, слухаючи старше покоління, здається, що ми з різних планет, але не поспішайте суперечити. Кожна людина - заручник свого часу. Можна давати поради, дискутувати, але ставити під сумніви компетентність і розумність людини вдвічі старше, не тільки не логічно, а й непристойно. Їх молодість пройшла в то час , не факт, що через двадцять років наші діти не скажуть нам, що ми - то в житті, виявляється, нічого не розуміємо. Лояльність та повагу - це те, що необхідно для підтримки здорових відносин. Батьки прожили життя, виростили нас - не може бути, що вони нічого не розуміли. Давайте будемо справедливі по відношенню до тих, кого любимо.
Зверніть увагу
«Будь вдячний батькам, бабусям, дідусям, людям, які зробили тобі добро. Невдячність - тяжкий гріх. Слухай старших, і ти уникнеш багатьох бед.Запіші ці настанови, в них мудрість народів і століть. "
Корисна порада
Проводити час з батьками можна по-різному, найголовніше його проводити. Своя життя - це не тільки робота, друзі, чоловіки, дружини, діти. Це також наші батьки, які люблять і приймають нас такими, які ми є - з усіма достоїнствами і недоліками. Не шкодуйте часу на найближчих, бо так чи інакше вони підуть, підуть раніше нас. І тоді буде пізно. Любити треба живих, щоб потім, коли людину не стане, не мучитися докорами сумління. Час не зволікає.