Як наносити клей.

При укладанні кахельної плитки дуже важливо правильно наносити клей. Від ваших дій буде прямо залежати якість ремонту. Відразу приготуйте всі необхідні інструменти, накрийте поліетиленом меблі в приміщенні і надіньте спецодяг.
Вам знадобиться
  • Клей для плитки, вода або розчинник по виду клею, рукавички та спецодяг, кельму з рівним краєм і зубцями, дрантя, ємність для води, універсальний ніж, пилосос.
Інструкція
1
Підготуйте поверхню до обклеювання плиткою. Для цього потрібно ретельно вирівняти стіни або підлоги і прочистити від усіх забруднень, щоб клей краще зчепився. При використанні цементних розчинів ідеально рівну основу - не таке важливе умова, як у випадку роботи з мастикою. Ямки приберіть хорошою шпаклівкою, але ні в якому разі не заповнюйте їх мастикою, так як клей не схопиться, а кахель на підлозі в цьому місці може зламатися.
2
Обробіть поверхню стіни або підлоги в залежності від виду клея.- Цементний розчин або мастика на водній основі: змочити стіну або підлогу водой.- Мастика на основі хімічного розчинника: протерти тверду основу також розчинником, відповідним для даного виду клею.
3
Починати нанесення клею потрібно на тій ділянці, яка більш за все впадає в очі (наприклад, на зовнішній кут). Тоді там опиняться тільки цільні плитки, а різані частини - в більш непомітних місцях.
4
Накладайте клей зубчастим шпателем (кельмою, кельмою): високі зубці-гребінки підбирайте для великої плитки, низькі підійдуть кахлю невеликого розміру. Спочатку розподіліть клей рівним шаром за допомогою гладилки чи рівною стороною кельми. Натискайте на край інструменту, щоб розчин заповнив усі пори поверхні. Тримайте кельму завжди під одним кутом, тоді буде простіше домогтися однорідного рівного шару по всій площі.
5
Правильно розрахуйте необхідну кількість клею. Щоб він краще схопився, товщина його шару повинна бути не менше 2,5-3 мм. Вона буде варіюватися в залежності від властивостей клею і від склеюються. Пам'ятайте, що пористе підставу і неглазурованная плита вбирає в себе більше клеїть кошти, ніж гладка поверхня. У спеку потрібно наносити трохи більше розчину, так як рідина буде швидко випаровуватися.
6
Переконайтеся, що клейовий шар покладений рівномірно. Потім починайте із зусиллям «причісувати» стіну або підлогу односторонніми рухами зубчастого кельми. Дуже важливо, щоб у вас вийшли рівні по висоті ряди-гребені. Накладати клей потрібно і на виворітну сторону деяких видів плитки. Слідкуйте, щоб ніде не залишалося грудочок.
7
Тримайте напоготові ємність з водою і достатня кількість чистого дрантя, щоб вчасно витерти інструменти й забруднені речі. Після укладання кахлю видаліть клей з швів і з декоративного боку плитки. Дійте, поки засіб не затверділо! Проведіть по краях плиток універсальним ножем і прибирайте клей його кінчиком. Якщо не робити чистку, то затирка ляже на шви нещільно і з часом може потріскатися. Залишилися частинки клею можна прибрати за допомогою пилососа.
Зверніть увагу
Якщо ви покриєте клеєм ділянку більш одного квадратного метра, то засіб почне підсихати до початку укладання (особливо якщо в кімнаті дуже тепло).
Корисна порада
Майстра оздоблювальних робіт радять наносити клей для плитки при температурі 18-20 градусів. При більш низькій температурі він буде погано схоплюватися з обклеюють поверхнями. А при спеці волога випарується занадто швидко, і клей може не встигнути подіяти.
Поклейка шпалер - справа відповідальна і серйозна. Приступаючи до процесу, слід врахувати, що успіх ремонтно-оздоблювальних робіт залежить не тільки від якості використовуваних матеріалів, але і від акуратності та вміння фахівця правильно наносити клей на шпалери .
Вам знадобиться
  • - кисть або поролоновий валик (бажано і те і інше);
  • - ганчірка;
  • - поролонова губка.
Інструкція
1
Вивчіть всі написи на упаковці та інструкцію по способу приготування клею. Від його консистенції залежить міцність і довговічність обробки. При розведенні складу потрібно стежити за температурою води, враховувати тривалість набухання, швидкість загустіння. В деяких випадках необхідно запастися спеціальним ситом або звичайною марлею. Пропущений через дрібні осередки клей матиме однорідну консистенцію, ляже на шпалери рівним шаром.
2
Звільніть місце для шпалер на підлозі або на поверхні столу, де їх внутрішню поверхню можна буде обробляти клеєм і залишати на деякий час для просочення.
3
Для більш ефективного впливу валик і кисть слід рясно зволожити, тоді клей швидше і легше пошириться по щетині і оживляти поролон.
4
Стіни під шпалери повинні бути спеціально підготовлені: зняті залишки старої обробки, а поверхня прогрунтована тонким шаром клею. Слідкуйте за тим, щоб обробка стін і шпалер проводилася за допомогою різних валиків і кистей, інакше бруд і пилинки можуть забруднити лицьову сторону шпалер.
5
Розкладіть розкроєні полотнища шпалер на поверхню, попередньо підклавши під них захисний шар паперу. Особливо акуратно потрібно поводитися з білими і шпалерами світлих тонів. Простежте також за тим, щоб папір, наприклад, газети не «линяли» при попаданні клею. При попаданні клею на лицьову сторону шпалер його потрібно зняти, обережно промокнув губкою.
6
На розкладені шпалери по центру нанесіть деяку кількість клею: для шпалер з тонкого матеріалу шар буде тонким, товсті шпалери вберуть більший обсяг складу. Розподіліть клей валиком від центру до протилежного краю по всій довжині, а потім переходите на ближню сторону. Пройдіться ще раз по краях. Тонкі шпалери вже можна наклеювати. У товстих же шпалер загорніть краю у напрямку один до одного так, щоб вони зійшлися приблизно посередині аркуша. Залиште їх для просочення в такому положенні на 5-15 хвилин в залежності від якості матеріалу і рекомендацій виробника. Після закінчення цього часу шпалери готові для наклеювання на стіну.