Як зробити піпетку.

Дивно, але така нічим непримітна дрібниця, як піпетка для закапування ліків, часом є крайньою необхідністю. Саме в моменти її відсутності розумієш всю значимість цього невигадливого пристосування. Людина має безмежною фантазією, без якої б просто не вижив, тому використовуючи нехитрі підручні засоби, можна навіть в екстремальній ситуації зробити піпетку в досить короткі терміни.
Вам знадобиться
  • Скляна трубка, гумова тонка трубочка, одноразовий шприц, соломинка для коктейлю.
Інструкція
1
Будь-яка піпетка складається зі скляної трубочки (іноді градуйованій) і гумового ковпачка, при натисканні на який з порожнистої основи надходить рідина. Отже, необхідно зробити саме ці складові частини.
2
Якщо є скляні трубочки - це просто чудово, але таке явище - рідкість. Однак у разі їх наявності беруть скляну трубочку і нагрівають її на племені приблизно в центрі. Через кілька хвилин скло починає розм'якшуватися і тоді тянущими врізнобіч рухами, трубочку можна легко розділити на дві частини. Скло дуже швидко застигає, тому робити потрібно це досить швидко. В результаті вийдуть дві основи для піпетки з звуженими тонкими краями, які потрібно обережно обломити або, поки вони не застигли, акуратно зрізати ножицями. Зрізи можна оплавити на полум'я, в результаті чого вони стають гладкими.
3
Тепер приступайте до виготовлення гумового ковпачка. Добре якщо є вузька гумова трубка, від якої досить відрізати 7-10 см і вставити в неї скляну основу. Верхній отвір можна закрити практично будь дрібницею - від горошини до шматочка гуми. Для цієї мети згодиться навіть шматочок жувальної гумки. Гуму можна також і приплава.
4
Для того щоб зробити піпетку у разі відсутності скляної трубочки, можна пристосувати соломинку для коктейля, навіть не обрізаючи її. Щоб здійснити забір будь-яких ліків з ємності, достатньо трубочку опустити в рідину, тримаючи її великим і середнім пальцями. Після занурення вільним вказівним пальцем прикрити верхній отвір соломинки і витягнути її з склянки. Можна відразу проводити процедуру закапування. Для цього вказівним пальцем треба відкрити отвір і тоді рідина виллється. Соломинка має достатньо гострі краї, а тому її нижню сторону можна обмотати гумкою від повітряної кульки або напальчника. В крайньому випадку зійде навіть контрацептивний засіб. Перед використанням складові частини майбутньої піпетки потрібно ретельно продезінфікувати.
5
Звичайно, в рукотворних піпетках відсутній градуированная шкала, проте у разі необхідності можна зробити пробне закопування на шкіру руки, а потім вже переходити до екстреного лікування хворого. Для цих же цілей можна пристосувати звичайний разовий шприц, знявши при цьому голку. В цьому випадку вийде піпетка навіть з градуйованим поділом.