Як чистити зуби маляті.

Як тільки у дитини з'являються перші зубки, багато мам відразу задаються питанням: коли ж потрібно починати догляд за ними і як правильно це робити? Саме з моменту появи першого зубка і потрібно починати доглядати за ним, хай поки і за одним єдиним. Адже незалежно від віку і кількості зубів, дуже важливо тримати рот в чистоті.
Інструкція
1
Найперша зубна щітка для малюка - це силіконовий напальчнік з м'якими «пухирцями» на кінці, завдяки якому ви можете не тільки зняти наліт із зубів, але і помасажувати ясна.
2
Коли ваше чадо стає постарше, то і щітка вже буде потрібна із справжнісінькою щетиною. Але тільки не забудьте, що у малюків ротик набагато менше, ніж у дорослих, тому і вона відповідно повинна бути з невеликою робочою частиною. Щітку потрібно обов'язково вибрати з м'якою щетинки. І очищати вона повинна одночасно не більше двох зубків.
3
Перша зубна паста повинна бути тільки гігієнічної, тобто без вмісту фтору. Використовувати пасти з фтором у дітей, які ще не вміють «спльовувати» і полоскати рот не рекомендується. Ну, а якщо ваша дитина вже освоїв цю «складну техніку», то можете сміливо купувати йому дитячу лікувально-профілактичну пасту, з вмістом фтору.
4
Пам'ятайте, процес чистки зубів повинен подобатися малюкові . Можна вибрати яскраву зубну щітку, наприклад, з героями улюбленого мультфільму, і пасту з приємним запахом.
5
Для початку видавіть на щітку пасту завбільшки з горошину, і починайте чистити зубки так, як ніби ви їх підмітає. Верхні зубки чистите рухами зверху вниз, щоб бруд з-під ясен вийшла назовні, а нижні навпаки - знизу вгору. Обов'язково потрібно почистити внутрішню поверхню зубів, а в завершенні пройдіться по жувальній поверхні горизонтальними і круговими рухами. Також не забудьте почистити мову, щоб прибрати невидимі бактерії. Вся процедура не повинна бути менше двох хвилин.
6
Головне, не потрібно лінуватися вчити дитину чистити зубки кожен день, вранці і ввечері, щоб зберегти їх здоровими і міцними протягом усього життя.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Oz8pev0HKuo
Поява у малюка його перших зубів - справжня радість для батьків. Але не кожна мама знає, що навіть самі перші зубки дитини обов'язково потрібно чистити. А вже тим більше, мало хто з батьків уявляє собі, яким чином процес чистки зубів. зовсім ще крихітного карапуза, відбувається. Адже малюк не вміє ні правильно поводитися із зубною щіткою, ні полоскати рот, ні спльовувати воду. Насправді, чистити зуби дітям до року не так вже й складно. Хоча, цей процес дещо відрізняється від чищення зубів дітлахам старшого віку.
Інструкція
1
Сам процес чистки зубів дітям до року полягає в протиранні всієї порожнини рота малюка стерильною серветкою або марлею, змоченою в теплій кип'яченій воді. Марлю або серветку дорослому слід намотати на свій вказівний палець і акуратними рухами почистити карапузу ділянки за щічками, язик, ясна і, звичайно ж, перші зубки.
2
Чистити зуби дітям до року можна також спеціальною силіконовою щіткою з пухирцями або м'якою щетиною, яка одягається на палець батька. Таке дитяче пристосування для гігієни порожнини рота є на прилавках більшості сучасних аптек та спеціалізованих дитячих магазинів.
3
Чистити зуби дитині до року можна не тільки теплою кип'яченою водою, але і відваром ромашки. Ця травичка здатна відмінно рятувати порожнину рота малюка від шкідливих бактерій.
4
З самого раннього дитинства, ще до появи у дитини першого зуба, мамі і татові слід брати його з собою у ванну кімнату, щоб малюк спостерігав за процесом чищенням їх зубів.
5
Батьки повинні зробити так, щоб чистити зуби дитині було цікаво. Цю щоденну процедуру слід перетворити на справжню гру. Чищення зубів може супроводжуватися кривляння перед дзеркалом, розвагою з коханою брязкальцем, веселими пісеньками та віршиками.
6
Чистити зуби дитині до року слід протягом двох хвилин двічі в день: вранці, відразу після пробудження, і ввечері, перед нічним сном.