Як виростити маргаритки.

В перекладі «маргаритка» означає «перлина». І бажання багатьох людей прикрасити цими маленькими перлинами свої клумби і сади цілком зрозуміло. Завдяки їх невибагливості, виростити маргаритки не складно, але знати особливості процесу необхідно кожному квітникарю.
Вам знадобиться
  • - Сечовина;
  • - Мінеральні добрива;
  • - Листяний компост або тирсу.
Інструкція
1
Найпростішим способом розведення маргариток вважається поділ коренів дорослих рослин і нирок. Проводите процедуру на початку весни при появі перших зелених паростків, а потім повторюйте її років через 2-3.
2
Оскільки коренева система кольорів неглибока, необхідний регулярний полив. Маргаритки, які ростуть в легкій грунті, вимагають поливу через день, влітку ж в спеку їх треба поливати щодня. Якщо води буде мало, квіти можуть швидко загинути. Маргаритки, зростаючі в грунті, яка добре удобрена органікою, не потребують додаткового поливу. Тут достатньо і природних опадів. Поливаючи рослини, бажано не сильно зволожувати зелені його частини, щоб не піддавати квіти небезпеки грибкового ураження.
3
маргаритки необхідна підгодівля у вигляді добрив. За сезон треба проводити кілька підгодівель. Сечовина служить першої підгодівлею, яку проводять відразу після відтавання грунту. Її просто розсипають уздовж клумб. Без цієї підгодівлі обійтися не можна, так як розпускаються маргаритки рано і ростуть інтенсивно. Другий раз підгодовувати квіти треба в перші дні літа, так як в цей час починає відростати молода поросль. Виробляють другу підгодівлю повним мінеральним добривом.
4
Дрібна коренева система маргариток припускає обов'язкове мульчування. В якості мульчі використовують листяний компост, подрібнену кору або тирсу. Застосування мульчі дозволяє зберігати вологу і в той же час заважає зростанню бур'янів, а рослини не так забруднюються, якщо йде дощ. Вдобавок поліпшується структура і родючість грунту. Коли настануть холоди і ви приберете з грядки стебла маргариток, насипте см 2-3 мульчі і укрийте посадку хвойними гілками, це врятує квіти від заморозків.
5
Виростити маргаритки допоможе відщипування кінчиків стебел, коли рослина досягне 15 см висоти. А щоб продовжити період цвітіння, треба обрізати зів'ялі квіти.
Прекрасні ніжні маргаритки у відкритому грунті радують своїм цвітінням з квітня до літа. Але ці невибагливі квіти цілком можна виростити і в квартирі на підвіконні, домігшись тривалого цвітіння в зимові місяці.
Маргаритка в перекладі з грецького означає «перлина». Ці маленькі ніжні квіточки завоювали серця любителів квітів у всьому світі. Незважаючи на свій скромний вигляд і деяку непоказність, яка відрізняє маргаритки від пишних садових квітів, цей маленький квіточку обріс безліччю легенд та історій про своє походження. У російських билинах, коли Любава кинулася до околдована Садко, у неї порвалося намисто з річкових перлин. Перлини розсипалися по землі і перетворилися в маргаритки, що символізують чистоту і невинність, любов і сльози.

Вирощування з однорічних розеток

Найпростіший варіант виростити маргаритки в кімнаті - пересадити однорічні квіткові розетки з вулиці в горщики десь в середині осені, до пониження добових температур нижче 8оС тепла. До цього періоду маргаритки вже перейдуть в стан спокою і підготовки до майбутнього цвітінню. Грунт для пересадки повинна бути легкою, пухкої і родючою, з додаванням перегною і піску для влагопроводимости. Рослини слід помістити на добре освітлені вікна і через пару тижнів починати підгодовувати добривами. При такому терміні посадки цвітіння почнеться в грудні і триватиме всю зиму.

Вирощування маргариток з насіння на підвіконні

Вирощування з насіння передбачає неможливість отримання підрощених до порога цвітіння розеток. Але, тим не менш, витративши майже рік на вирощування розсади, можна домогтися активного цвітіння маргариток, вирощених спочатку в кімнатних умовах. Насіння сіються в ящики в березні-квітні. Після сходів розсада міститься на сонячній стороні вікон і поливається дуже помірно, так як маргаритки не переносять перезволоження. Коли сходи почнуть утворювати розетки, квіти розсідаються і вирощуються як звичайні кімнатні рослини до осені. Успіх наступного цвітіння залежить від періоду спокою, який необхідно забезпечити молодим розеток. Для цього горщики з маргаритками в листопаді місяці потрібно помістити в прохолодне світле приміщення і скоротити полив до мінімуму, або ж прибрати розсаду в льох і не поливати зовсім. Період спокою становить близько двох-трьох місяців. Після того як день почне відчутно збільшуватися (січень-лютий), рослини переносять на світлі вікна і поновлюють полив. Маргаритки зацвітають через кілька тижнів і при хорошому догляді цвітуть протягом декількох місяців.