Як форматувати диск в біосі. Як зробити формат через біос.

Сьогодні практично кожен більш-менш досвідчений користувач ПК може зіткнутися з ситуацією, коли як-небудь відновлювати операційну систему практично марно, простіше і швидше буде перевстановити її заново. Однак слід пам'ятати, що найкращим варіантом установки системи є не «затирання» існуючої копії, а інсталяція ОС на форматований розділ. Розглянемо питання форматування жорсткого диска.
Інструкція
1
Взагалі, безпосереднє форматування диска за допомогою BIOS було можливо лише за часів першого пентіуму. Сьогодні для вирішення даного завдання слід скористатися завантажувальним диском. Відразу домовимося, що завантажувальний диск у вас є, так як опис його створення не входить в рамки даної статті.
2
Розглянемо форматування жорсткого диска за допомогою завантажувального диска Windows XP (у випадку з Windows 7 Ви точно не пропустите процес форматування, так як в ході установки в одному з меню є кнопка форматування дисків).
3
Для того, щоб провести запуск з завантажувального диска, слід виставити необхідні параметри в BIOS. Для доступу в BIOS відразу після початку завантаження комп'ютера натисніть кнопку DEL. Втім, кнопка може відрізнятися в залежності від моделі материнської плати. Щоб дізнатися необхідну кнопку напевно - зверніться до інструкції, що йде в комплекті з материнською платою.
4
В меню BIOS виберіть пункт меню Adavanced BIOS Settings -> First Boot Device і встановлюйте тут CDROM. Назви пунктів також можуть незначно відрізнятися один від одного залежно від моделі материнської плати.
5
Збережіть настройки BIOS, після чого відбудеться перезавантаження ПК з подальшим завантаженням з установочного CD.
6
Після завантаження з диска з'явиться вікно «Установка Windows XP Professional». В меню оберіть пункт «Щоб відновити Windows XP за допомогою консолі відновлення, натисніть [R = Відновити]».
7
Далі натисніть клавішу R для запуску консолі відновлення.
8
Виберіть пункт «Відновлення системи». Відкриється консоль відновлення.
9
Припустимо, що на Вашому ПК встановлена одна копія Windows на диску C. В результаті з'явиться наступне консольное повідомлення C: \ WINDOWSВ яку копію Windows слід виконати вхід?
10
Натисніть кнопку 1, після чого натисніть на Enter.
11
У відповідь на що з'явилося повідомлення «Введіть пароль адміністратора» - введіть пароль або натисніть Enter, якщо не хочете встановлювати пароль.
12
Далі Ви побачите таке повідомлення: C: \ WINDOWS>
13
Наберіть на клавіатурі команду: format з: або format з:/Q/FS: NTFSгде Q-швидке форматування, а FS-файлова система.
14
Натисніть Enter, після чого на що з'явився питання дайте відповідь «y» (англ.)
15
Дочекайтеся закінчення процесу форматування.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=hspsfgP8h_s