Як поставити кермо.

Найбільш безпечним для автомобіля є кермо (рульове колесо), який був встановлений заводом-виробником. Він був розроблений спеціально для конкретної моделі, пройшов випробування. Однак існує безліч причин, за якими автолюбителі ставлять новий кермо . Це і незручність, відсутність комфорту, і просто зміна дизайну в автомобілі. Перед тим, як поставити кермо , спочатку необхідно зняти старий. Розглянемо даний процес на прикладі автомобілів ВАЗ.
Інструкція
1
Перед початком робіт від'єднайте «мінусовій» провід від клеми акумулятора. Вийміть ключ із замка запалювання і акуратно повертайте кермо доти, поки не почуєте клацання, який говорить про те, що спрацювало пристрій, який замикає рульовий вал.
2
Мелом або пишуть предметом нанесіть в цьому положенні мітки на рульове колесо і приладову панель. Це важливо при подальшій установці нового керма, щоб він встав на своє місце в правильному положенні.
3
Подденьте викруткою або ножиком накладку кришки, яка кріпиться зверху, і зніміть її. Під нею знаходяться два самореза. Відкрутіть їх і зніміть кришку, відверніть гайку кріплення рульового колеса, але не до кінця, а всього лише на кілька витків різьби.
4
Стягніть кермо по шліцах вала, і, відкрутивши гайку до кінця, зніміть рульове колесо. Візьміть новий кермо , сумістите зі старим, і перенесіть мітки. Після цього можете ставити нове рульове колесо на своє місце в зворотній послідовності.
5
При установці керма гайка кріплення часто випадає з головки. Щоб убезпечити себе від цього, вставте між гайкою і головкою провід підходящого перетину, який вийміть після того, як наживите гайку.
6
Затяните гайку. Перевірте працездатність знову встановленого керма на рівному майданчику в русі. Якщо спиці рульового колеса при русі по прямій розташовуються несиметрично, то зніміть кермо , і встановіть правильно.
Сучасна автомобільна мода змушує автолюбителів вдосконалити свої машини як в технічній частині, покращуючи роботу окремих вузлів і агрегатів, так і в частині зовнішнього вигляду, екстер'єру і салону. Сьогодні досить популярна заміна штатного рульового колеса на спортивний варіант. Як же замінити кермо вашого автомобіля на спортивний?
Вам знадобиться
  • - спортивне кермо;
  • - перехідник на рульову колонку;
  • - пристосування для знімання рульового колеса (можна знайти в автомагазинах, якщо запитати про знімачами для підшипників великого діаметра);
  • - токарний інструмент.
Інструкція
1
За допомогою знімача для керма зніміть кермо з рульової колонки. Знімач являє собою пристосування, чинне на принципі резьбового видавлювання (система упорів і поворотний механізм витягають кермо з рульової колонки).
2
Перевірте, куплений разом з кермом перехідник. Справа в тому, що різні марки і моделі автомобілів мають різні пристрої і перерізу для кріплення керма на рульову колодку. Перехідник повинен вільно кріпитися і всередині керма і вдягатися на рульову колонку, повторюючи перетин і виступи на ній.
3
Якщо перехідник не підходить під рульову колонку, за допомогою токарного інструменту надайте йому необхідну форму. Справа в тому, що в деяких випадках ви можете знайти тільки перехідник, приблизно відповідний під вашу рульову колонку. Якщо його можна адаптувати саме під вашу, зробіть відповідні Надпіли, розширення, зрізи самостійно або звернувшись в токарську майстерню.
4
Встановіть спортивний кермо з перехідником на рульову колонку. Підключіть до спортивного керма елементи управління, які передбачені його конструкцією.
5
Самостійно додайте на кермо кнопку подачі звукового сигналу. Придбайте кнопкове пристрій активації звукового сигналу в автомагазині і зміцните його в зручному для себе місці на приладовій панелі. Врахуйте, що на спортивних рулях практично жоден виробник не вбудовує функцію клаксона (кнопки подачі звукового сигналу).
Зверніть увагу
Заміна рульового колеса в деяких випадках може служити причиною вилучення у вас транспортного засобу та встановлення його на штрафмайданчик до приведення його в норми, що дозволяють продовжувати експлуатацію. Будь-яка зміна, що вноситься в конструкцію вашого автомобіля і впливає на процес організації руху, повинно бути узгоджене з експертною комісією з питань відповідності транспортного засобу з нормами, в тому числі з правилами безпеки, для подальшої експлуатації в зміненому вигляді.
Корисна порада
Перш ніж змінити звичайний кермо на спортивний, добре подумайте, чи варто це робити, тільки піддаючись загальному віянню. Зважте всі «за» і «проти».