Як провести електрику на дачі.

Сьогоднішній день дозволяє нам завезти сучасні блага життя практично в будь-яку точку планети, а така дрібниця, як електрику на власній дачі, вже давно перестала бути чимось особливим. При бажанні дану процедуру можна виконати самостійно в досить короткий термін. Вам не потрібно будь-яких професійних знань, а лише короткий інструктаж по даній процедурі.
Інструкція
1
Накресліть схему, за якою підуть дроти. Візьміть звичайний олівець і прокреслите детальну схему, де і яким чином повинні проходити дроти через ваш будинок, де повинні бути встановлені розетки і запобіжники. Виберіть оптимальне місце для установки головного генератора і перехідників, намагайтеся прокладати якомога менше проводки через "вологі" кімнати - ванну і кухню.
2
Розрахуйте необхідну кількість матеріалів, не забувайте залишати один-два сантиметри на надзвичайні ситуації в кожному кутку. Надлишок дроту ви завжди зможете прибрати, а ось нестача пари сантиметрів же вам доставить немало клопоту.
3
Придбайте необхідне обладнання з ізоляцією для монтажу проводки, а також спеціальну викрутку-індикатор для виявлення напруги.
4
Уникайте вологи при установці дроти, тримайте під рукою сухе рушник і не давайте поту концентруватися на руках і обличчі.
5
Пам'ятайте про захист вас і вашої родини при монтажі проводки. Коли з'являється необхідність зробити стикування проводів, виконуйте ретельну ізоляцію і при можливості використовуйте захисну сполучну коробку.
6
Придбайте необхідне обладнання з ізоляцією для монтажу проводки, а також спеціальну викрутку-індикатор для виявлення напруги.
7
Починайте індивідуальну підводку до будинку від найближчого стовпа лінії електропередачі, як тільки закінчите з проводкою в будинку. Правда, самому вам підніматися на стовп для підключення або ремонту не можна. Це може зробити тільки електрик, що має спеціальний дозвіл. Викликайте фахівця для перевірки та опломбування лічильника, після чого він підключить ваш будинок до стовпа.
8
До опори зазвичай підходять кілька проводів: три фази і нульовий або заземлення, п'ятий дріт призначений для вуличного освітлення. Ці три фази зміщені по відношенню один до одного, тому з'єднувати їх не можна. Витрата енергії в дачному будиночку зазвичай не перевищує 4 кВт/ч, тому заводять одну будь-яку фазу. Яку саме, вам визначати не потрібно. Це повинен визначити все той же електрик.