Як перевірити слух новонародженого. перевірка слуху у новонароджених.

Існує кілька медичних і народних способів перевірити слух новонародженого дитини, рання діагностика дає можливість на ранніх стадіях виявити хворобу і почати лікування, ось чому необхідно знати різні способи перевірки слух а.
Інструкція
1
Якщо малюкові ще не виповнився місяць, то його реакція у відповідь на гучні звуки обмежиться вздрагиванием або він може розвести ручки і, як би обійняти себе, медики називають це синдромом Моро. На місяць дитина почне завмирати, чуючи гучні звуки.
2
Слух 2 або 3-місячного малюка можна визначити, спостерігаючи за його реакцією на голос матері, як правило, діти пожвавлюються, посміхаються, рухають ніжками і ручками, агукають. Те, що малюк намагається агукать, є доброю ознакою для визначення перевірки його слух а. Повертати голову на різкий звук брязкальця або іншого гучного звуку дитина починає у віці від 3 місяців, до цього його м'язова система ще не має потрібної координацією.
3
Сплячого дитини повинні турбувати різкі звуки, якщо його вік більше 1,5-2 місяців. Після 5 місяців він повинен починати лепетати, намагатися вимовляти якісь склади на своїй мові, а від 8 місяців до року вимовляти окремі слова і намагатися відповісти на слова дорослих, при цьому повертаючи голову на звук, навіть, якщо він йде з боку спини.
4
Батьків мають насторожити не відповідають віковим нормам реакції дитини на звуки. Часом здається, що малюк відстає у розвитку, це буває, адже погано чує дитина не зовсім правильно сприймає інформацію навколишнього світу.
5
Перевірити слух новонародженого можна в медичному закладі або центрі. Для цього сьогодні існують різні методи. Медичні працівники користуються методом реєстрації викликаної отоакустической емісії, методом реєстрації викликаних слух ових потенціалів і методом акустичної імпедансометрії. Безсумнівно, батьки повинні уважно ставитися до своєї дитини, щоб не пропустити захворювання, але при перших симптомах хвороби, треба обов'язково звернутися до фахівця, щоб той розвіяв сумніви або направив на лікування до кваліфіковане установа.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=vw2WLshcGsQ
Дуже важливу роль у розвитку дитини грає хороший слух. З його допомогою малюк вчиться розпізнавати голоси, наслідувати різним звукам, а, отже, і говорити. На перший погляд, точно визначити чує малюк чи ні, досить-таки складно. Але й ця, здавалося б, практично нездійсненне завдання має своє рішення. Перевірити слух у дитини будь-якого віку під силу самим батькам у домашніх умовах без використання сучасних апаратів.
Інструкція
1
Щоб вчасно зрозуміти, що у малюка є які-небудь проблеми зі слух ом, в першу чергу, досить бути дуже уважним батьком. Мамі й татові слід знати деякі особливості розвитку малюка в тому чи іншому віці, стежити за його реакцією на зовнішні подразники, на гучні звуки, голос близьких йому людей, а також звертати увагу на рівень мовного розвитку малюка.
2
Дитина народжується з трохи приглушеним слух ом, але до моменту виписки його з пологового будинку чує малюк нітрохи не гірше будь-якого дорослого людини.
3
Насторожена реакція на раптові гучні звуки і посмішка у відповідь на голос мами є показниками гарного слух а для малюка від народження до 4-х місяців.
4
Малюк з хорошим слух ом віком від чотирьох до семи місяців зазвичай повертає голову в бік звуку або знайомого голосу, посміхається при зверненні до нього.
5
З семи до дев'яти місяців карапуз повинен видавати багато різних звуків, повертати голову в сторону навіть неголосних звуків, починає розуміти найпростіші слова, наприклад, «мама», «тато», «дай», «поки».
6
Повертати голову на тихі звуки, обертатися на своє ім'я, звертати увагу на мовця людини, лепетати, імітувати різні звуки карапуз зазвичай починає з 9 місяців до року. Такі дії в цьому віці говорять про гарний слух е дитини .
7
До двох років малюк з хорошим слух ом любить, коли йому читають в слух дитячі книжки, чітко говорить не менше 10 слів, виконує прохання батьків, не дивлячись їм в обличчя. Якщо малюк уважно розглядає обличчя мами чи тата при розмові, можливо, він намагається читати по губах.
8
Перевірити слух у дитини можна і за допомогою голосно звучать іграшок, наприклад, свистком, барабаном, дудкою. Принцип такої перевірки дуже простий. Малюк сідає на коліна, приміром, до мами, обличчям до обличчя. Папа в цей час грає на приготованих інструментах поза увагою дитини . Від іграшок до карапуза має бути відстань метра 3-4. Природно, нормальна реакція дитини на видавані звуки - це повороти голови або тіла у відповідні сторони.
9
Три маленьких коробочки, наповнені на одну третину: одна манкою, інша гречкою, а третя горохом, також можуть допомогти визначити, чи добре чує дитина. Трясти коробочки необхідно на відстані 20-30см від лівого і правого вушка дитини так, щоб він їх не бачив. При цьому потрібно спостерігати за реакцією карапуза на звукові подразники.
10
При найменших підозрах на поганий слух у малюка батьки повинні негайно звернутися до лікаря-отоларинголога для перевірки слух а дитини на спеціальному медичному апараті.