Як підключати вимикачі з підсвічуванням. Підключення вимикача з підсвічуванням.

В деяких моделях вимикачів передбачена неонова підсвітка від виробника. Такі вимикачі підключаються згідно певною схемою, при якій вона світиться при вимкненому положенні, тобто при розриві контактів. Її використання дозволяє не шукати вимикач в темному приміщенні на дотик, а відразу побачити його місцезнаходження. Додатково палаюча підсвічування також вказує на те, що світло в приміщенні вимкнений, що дуже зручно, наприклад, якщо потрібно спуститися в підвал.
Інструкція
1
Виробляючи будь-які роботи з електрикою, потрібно дотримуватися техніки безпеки і слідувати точної схемою підключення. Якщо цього не зробити, то електричні роботи можуть нашкодити вашому житті і здоров'ю. Краще якщо всі види підключень і з'єднань вироблятиме професійний електрик.
2
Підключити вимикач з підсвічуванням можна безпосередньо від електрощита або від будь-якій найближчій розподільної коробки.
3
Вимкніть електроживлення на щитку. Переконайтеся, що його дійсно немає. Перевіряти це потрібно, доторкаючись до кожного проводу індикаторним приладом або викруткою (краще з гумовою ручкою).
4
Підключіть один з проводів підсвічування до загальної клеми вимикача, а другий - до залишилася клеми. Підсвічування працюватиме при вимкненому вимикачі.
5
Сам вимикач приєднаєте до електроживлення відповідно до звичайної схемою підключення, тобто, зачепивши фазні дроти до клем вимикача.
6
Якщо ви ставите енергозберігаючі лампи, то при їх включенні підсвічування буде блимати, так як вона призначена тільки для роботи з лампами розжарювання.
7
Запросіть електрика для перевірки правильності підключення та відповідності всім нормам і вимогам виконаних робіт.
Зверніть увагу
У вимикачів з підсвічуванням - червона індикація, у перемикачів - зелена. Ми пропонуємо вимикачі на металевій рамці, що дозволяє збирати в подвійній рамці (AHF1812) 4, 5, 6 клавішні вимикачі в будь-яких варіантах, а також комбінувати вимикачі з диммерами (світлорегуляторами).
Корисна порада
Схема підключення вимикача з підсвічуванням. У продажу є вимикачі з підсвічуванням, але замінювати вже встановлений і ще справний, рідко хто збереться. Схема підсвічування вимикача на светодиоде і опорі. Коли вимикач знаходиться в положенні "Виключено" струм проходить через опір R1, далі через світлодіод VD2, який світиться.
Для кращої орієнтації в квартирі або в будинку в темний час доби бажано обладнати вимикачі освітлення спеціальним підсвічуванням. Таке підсвічування дозволить побачити в темряві вимикач і позбавить вас від пошуків вимикача «на дотик». Зробити таку підсвітку досить просто.
Вам знадобиться
  • - неонова лампочка;
  • - токоогранічительний резистор до неї;
  • - лампочка 5 Ватт на 220 Вольт;
  • - патрон до лампочки;
  • - світлодіод;
  • - токоогранічительний резистор до нього;
  • - викрутка;
  • - з'єднувальні проводки;
  • - изолента .
Інструкція
1
Підсвічування вимикача може бути зовнішньої або вбудованої. Вона також може виконувати роль нічного освітлення (нічника). Одна умова - підсвітку не можна ставити в тих ланцюгах, де встановлені енергозберігаючі лампи. Через ланцюг підсвічування на енергозберігаючу лампу надходить невеликий струм, конденсатор всередині неї заряджається, лампа короткочасно запалюється, потім гасне. Цей процес повторюється, тобто вона починає блимати.
2
Для виготовлення зовнішньої підсвічування використовуйте неонову лампочку або лампочку розжарювання 5 Ватт на 220 Вольт. Зберіть ланцюг, послідовно з'єднавши неонову лампочку з токоогранічительний резистором (номінал резистора визначте за довідником, він сильно залежить від типу застосовуваної неонової лампи). Заізоліруйте місце з'єднання лампочки з резистором. Зніміть кришку вимикача. Підключіть цю ланцюг паралельно клем вимикача (послідовно ланцюга включення освітлювального приладу).
3
Зверніть увагу: якщо вимикач спарений, підсвічування підключіть до клем, які включають зовнішнє освітлення. Приклад: вимикач світла в коридорі і ванній кімнаті. Тут підключіть підсвічування в ланцюг вимикання світла в коридорі. Закріпіть лампочку підсвічування близько вимикача. Поставте на місце кришку вимикача.
4
Лампочку розжарювання підключайте так само, тільки без струмообмежувальні резистора. Прикріпіть її до стіни за допомогою саморобного кронштейна. Лампу закрийте невеликим затінювати абажуром.
5
Для вбудованого типу підсвічування вимикача використовуйте світлодіод. Зберіть послідовний ланцюг з світлодіода і струмообмежувальні резистора. Опір резистора повинно бути порядку 200 кОм. Заізоліруйте місце з'єднання світлодіода з резистором.
6
Зніміть кришку вимикача. По діаметру світлодіода зробіть отвір в кришці. Отвір має перебувати в такому місці, де є вільне місце під світлодіод і резистор при встановленій на місце кришці вимикача. Підключіть світлодіод з резистором паралельно клем вимикача. Встановіть кришку вимикача з світлодіодом на місце.