Як привчити хом'яка є з рук.

Хомяк - таке ніжне істота, що брати в руки м'який клубочок щастя одне задоволення. Правда, самі хом'яки іноді дотримуються іншої думки. Вони можуть покусати наполегливого хазяїна, заритися під солому і не виходити на світло. та й з годуванням хом'яка нерідко виникають труднощі.
Інструкція
1
Щойно у хом'яка з'являються нові господарі і він відчуває незнайому обстановку нового приміщення, йому потрібен час усвідомити, що з ним сталося і звикнути до свого житла. В цей час не варто його часто чіпати, гладити і брати на руки . Він може злякатися надмірної уваги і незвичного голосу, що в свою чергу може привести навіть до нервового тику. Найкраще покласти їжу в годівницю, кожного разу її відсуваючи до краю клітки. Так хом'яку доведеться з кожним разом все далі віддалятися від будиночка і він швидше освоїть простір.
2
Після тижня потихеньку опускайте руку в його середовище проживання, щоб він її обнюхав і звик до запаху. Хом'як боїться різких рухів, тому не слід експериментувати з його руховим апаратом і психікою.
3
Зауважте, яке з частувань хом'ячок воліє найбільше. І поступово підкладайте це частування йому в годівницю, не забираючи палець. Наступного дня покладіть улюблені ласощі на долоню і нехай він по вашим пальчикам забирається до нього. Через кілька днів хом'як вже звикне до вашої руки і його можна буде навіть забирати з клітки.
4
Сядьте зручніше в кріслі, озбройтеся їстівними припасами і по черзі пропонуйте йому на руці їх спробувати. Зазвичай хом'яки не сильно чіпляються до частування, на всякий випадок зберігаючи за щоками все запропоноване. А вже у себе в будиночку тварина розбирається, що з'їсти в першу чергу, а що почекає.
5
Коли хом'як їсть, не варто його гладити по голові - він цього не любить. Гладьте по спинці - так йому буде приємніше.