Як помістити текст.

Користувачі, що працюють в текстовому редакторі над оформленням книжкових видань, яскравих листівок, усіляких буклетів, етикеток і візиток, дуже часто стикаються з проблемою, як помістити текст оригінально, так, щоб він поєднувався з обраним стилем.
Вам знадобиться
  • - кнопка вставки тексту
  • - меню «Вставка».
Інструкція
1
Для початку визначтеся з місцем на сторінці, куди ви плануєте помістити текст. Функція вставки написи присутня в багатьох відомих програмах: текстових редакторах - Word, Word Pad, Publisher, AbiWord; графічних редакторах - Paint, Photoshop, Gimp; мультимедійної майстерні - PowerPoint. Ця кнопка зазвичай виглядає у формі великої літери «A».
2
Натисніть на кнопку вставки тексту. Перед вами може з'явиться додаткове віконце, в якому вам слід задати параметри і стилістику тексту. Виберіть потрібний текстовий стиль - стандартний або об'ємний. Задайте шрифт, його колір і розмір. Наберіть сам текст. Вставте його за допомогою мишки на призначене для нього місце.
Зверніть увагу
Якщо кнопка з буквою «А» відсутній або означає стиль шрифту, то краще скористайтеся зручним меню «Вставка», графою «Вставити напис».
Корисна порада
Найпростіше використовувати редактор ворд, так як помістити текст там можна по-всякому, наприклад, перевернути його, зробити опуклим або накласти його на картинку.
Зазвичай при вставці зображення в текстовий документ або в документ гіпертекстового формату текст навколо картинки «роз'їжджається» - від нижнього правого краю відходить одна строчка, а все інше простір на висоту картинки залишається незаповненим. Це відбувається від того, що для зображення не заданий параметр центрування. Змінити ситуацію легко і в текстовому редакторі і в редакторі html-коду.
Інструкція
1
Запустіть Microsoft Word і завантажте в нього потрібний текст, якщо відрегулювати положення картинки треба в документі цього формату. Якщо зображення ще не вставлено в текст, то встановіть курсор введення в потрібну позицію і перейдіть на вкладку «Вставка» меню текстового редактора. В групі команд «Ілюстрації» поміщена піктограма «Малюнок» - клацніть по ній, потім у вікні, знайдіть потрібне зображення і натисніть кнопку «Вставити».
2
Клацніть картинку в тексті документа правою кнопкою миші і в контекстному меню розкрийте розділ «Обтікання текстом» (це можна зробити натисканням клавіші «М»). Деякі з поміщених в цей розділ варіантів центрування дозволяють виставити картинку в потрібну вам позицію. Наводячи курсор на кожен рядок меню, ви будете бачити, як саме зміниться положення зображення в тексті, якщо ви оберете цей пункт. Клацніть, наприклад, рядок «По контуру».
3
Перетягніть мишкою картинку до лівого або правого краю сторінки і на цьому операція буде завершена. Збережіть документ.
4
Якщо треба вставити картинку в html-документ, то задати обтікання її текстом можна, наприклад, за допомогою атрибута align тега img. З мінімально достатнім для нормального відображення картинки набором атрибутів цей тег можна записати так: Тут в єдиному атрибуті src вказано назву файлу, що містить потрібне зображення (image.png"). Щоб задати обтікання зображення текстом справа, додайте атрибут align із значенням left: Якщо потрібно, щоб текст обтікав картинку зліва, то значення left замініть на right.
5
Якщо у вас є можливість користуватися редактором html-сторінок, в якому передбачений візуальний режим, то самостійно редагувати код і додавати в теги потрібні атрибути не обов'язково. В цьому випадку можна клацнути картинку, а потім натиснути кнопку вставки зображення на панелі з керуючими кнопками редактора. У вікні, повинен бути випадає з варіантами центрування зображення - Виберіть потрібну вам рядок (left або right), а потім збережіть відредаговану сторінку.