Як розділити коло на рівні частини.

В силу певних причин іноді потрібно розділити коло на рівні частини, але не завжди є необхідні навички та вміння, щоб це здійснити. Адже зробити це можна різними способами, кожний з яких по-своєму практичний і зручний.
Вам знадобиться
  • Папір, лінійка, транспортир, олівець, ножиці.
Інструкція
1
Можна піти найбільш простим шляхом, тобто зробити копію потрібної фігури, вирізати її і потім шляхом згинання розділити на необхідну кількість сегментів. Однак тут потрібно враховувати, що таким чином, складаючи коло навпіл, можна його розділити на 2 частини. Склавши фігуру ще раз, отримаємо 4 частини. Продовжуючи складати коло , в результаті буде 8, а потім 16 частин. Потім можна прикласти вирізаний коло до основного і відзначити в місцях заломів сегменти на основний потрібної фігурі.
2
Однак при діленні коло а таким способом не виходить 3, 5, 7, 9 чи 11 частин. У цих випадках доведеться скористатися транспортиром. Якщо немає можливості визначити середину коло а, то знову спочатку потрібно обвести фігуру, вирізати її і скласти в два, а потім в чотири рази. Перпендикулярні лінії на перетині дадуть точку, яка показує середину. Від неї необхідно проводити всі позначки.
3
Весь коло складає 360 °, отже, можна порахувати градуси будь-якої кількості частин. Наприклад, потрібно зробити 5 сегментів. Для цього 360 ° розділіть на 5 частин - виходить 72 °. Тобто, кожен сегмент становитиме 72 °. Поставте транспортир, який охоплює 180 ° на середину і відміряйте 72 °. Проведіть лінію від центральної серединної точки до отмеренного градуса, потім виконайте те ж саме ще 3 рази. У підсумку вийде 5 рівних частин коло а.
4
Якщо необхідно розділити коло , наприклад, на 12 частин, то для цього шляхом складання робочого коло а, розділіть його на 4 частини. На центральну точку покладіть транспортир. Якщо 360 ° розділити на 12, вийде 30 °. Тобто всього буде 12 частин по 30 °. Таким чином, завдяки транспортира можна розділити коло буквально на будь-яку кількість рівних частин.