Як прибрати меню завантаження. Як прибрати алфавіт з меню.

Після переустановлення операційної системи або установки другої ОС на один комп'ютер змінюється процедура завантаження системи. В процесі завантаження ОС може запропонувати вам вибір однієї з встановлених систем. Іноді в цьому списку присутні і посилання на ОС, яких фізично вже немає на жорстких дисках комп'ютера. Існують способи змінити конфігурацію системи таким чином, щоб виключити це меню вибору з протоколу завантаження ОС.
Інструкція
1
Якщо у вас запущена ОС Windows 7 або Vista, то можна діяти так: спочатку відкрийте діалог запуску програм. Для цього натисніть клавіші WIN + R або, клацнувши кнопку «Пуск», виберіть у головному меню пункт «Виконати».
2
В діалозі «Запуск програми» наберіть команду "msconfig" (без лапок). Можна скопіювати її звідси і вставити в поле введення (CTRL + C і CTRL + V). Для виконання цієї команди на запуск клацніть кнопку «OK» або натисніть клавішу Enter.
3
У вікні «Конфігурація системи» перейдіть на вкладку «Завантаження». У ньому побачите той самий список ОС, який вам пропонується в меню завантаження під час запуску системи. Видаліть зайві рядки і натисніть "ОК".
4
Є альтернативний варіант, який можна використовувати як в Windows 7 і Vista, так і в Windows XP. Після входу в систему натисніть клавіші WIN + Pause. Ця дія запустить інформаційне вікно «Система» (в Windows XP - «Властивості системи»).
5
Для Windows XP цей крок не потрібен, а в разі Windows 7 і Vista в лівій панелі цього вікна є посилання "Додаткові параметри системи» - клацніть її. Цим ви відкриєте вікно з заголовком «Параметри системи».
6
Вікно параметрів системи за умовчанням відкриється на вкладці «Додатково», сама нижня секція якої називається «Завантаження і відновлення» (у будь ОС). Натисніть кнопку «Параметри» в цій секції.
7
В наступному віконці, у випадаючому списку «Операційна система, завантажувана за замовчуванням» виберіть ту, яка вам потрібна. Після цього зніміть позначку у написі «Відображати список операційних систем».
8
Залишиться натиснути кнопку «OK», щоб зафіксувати зроблені в конфігурації ОС зміни.