Як поставити підігрів.

Кожен автолюбитель мріє в холодну пору року сідати в теплий автомобіль на теплі сидіння. Саме тому виробники автомобілів придумали таке корисне доповнення, як підігрів сидінь. Власники автомобілів, що мають підігрів сидінь, вже оцінили дану корисну систему. Її встановлюють на автозаводі, однак можна зробити установку своїми руками.
Інструкція
1
Щоб встановити підігрів, потрібно для початку зняти сидіння з машини. В той момент, коли сидіння зняті, можна зайнятися прокладанням шлейфа живлення. Даний шлейф найкраще прокладати в пластиковій броні. Для зручності можна зняти центральну консоль. Всі нові автомобілі мають штатні місця, в які встановлюються вимикачі харчування. Для установки штатні місця потрібно розширити.
2
Сидіння, які були зняті з автомобіля, потрібно розібрати. Проблеми можуть виникнути із зняттям оббивки сидіння. Оббивка кріпиться кільцями з нижньої сторони. Ці кільця потрібно розігнути. Оббивка має переднє і бічне кріплення. Його потрібно зняти, акуратно допомагаючи викруткою. Кріплення являє собою пластикову профільовану деталь, яка пришивається до оббивки.
3
Починати розбирати подушку спинки потрібно ззаду знизу. Потрібно вивернути два самореза і зняти кришку целіком.Отделяем оббивку від подушок. Повільно і акуратно від'єднуємо металеві кільця від оббивки. Для установки підігріву сидінь можна тільки роз'єднати подовжню і поперечну фіксуючу дріт.
4
Приміряємо утеплювальний мат. Відзначаємо фломастером лінію кріплення. Також відзначаємо місця, через які будуть прокладатися обігрівальні углепластіковиє дроту. Іноді мати бувають більшої ширини, ніж необхідно. Підрізати мат не можна, так як по краю проходить лінія обігріву. Надлишки можна загорнути вниз до бічної поверхні заглиблень в подушках.
5
Мати приклеюємо до поверхні. Дроти, які йдуть на харчування, повинні розташовуватися з одного боку і повинні бути протягнуті в зазор між подушками. За допомогою стяжки кріпимо їх до арматури.
6
Збираємо сидіння. Найскладнішим етапом є кріплення металевих дротів, які фіксують оббивку. Не завжди можна просто повернути на місце кільця. В цьому випадку можна скористатися пластиковими стяжками. Після установки оббивки, збираємо сидіння цілком.
Зверніть увагу
При підключенні обігріву сидінь потрібно попередньо відключити акумулятор. При неакуратних діях може статися коротке замикання
Система нагрівання тосола призначена для полегшення пуску двигуна в холодну пору року. Даний нагрівач нагріє охолоджуючу рідину за 2 години з температури в -40 градусів до плюсової.
Інструкція
1
Придбайте в автомагазині «котел», наприклад, «Старт-М» або який-небудь аналогічний. Там же купите електропомпу, яка забезпечить більш рівномірний прогрів тосола , що виключить забруднення і утворення згустків. Також вона допоможе нагрівального елементу довше перебувати в робочому стані без перегріву. Для цього підійде будь-яка від вітчизняної машини. Ретельно обміркуйте, куди можна буде прикріпити цю конструкцію. Місце для цього вибирайте якнайнижче, бо висота шкідлива для помпи.
2
Помістіть помпу під капот, якщо місця там немає, то можна прикріпити її за бампер. Зніміть шланг з грубки обігрівача, який йде в салон. Не замислюйтесь над тим, який він: вхідний чи вихідний, це не так і важливо. Приєднайте до шлангу трійник, з якого пустите відгалуження на вхід помпи.
3
З'єднайте вихід помпи і вхід «котла» шлангом. Довжина останнього залежатиме від того, як близько будуть розташовані помпа з котлом. Нічого страшного, якщо вони будуть перебувати в безпосередній близькості один до одного, як єдине ціле. Після цього залишаться незадіяними два входи трійника.
4
Акуратно розріжте верхній патрубок радіатора і підключіть його до трійника, аналогічну дію з підключення зробіть з вихідним кінцем «котла». Всі з'єднання шлангом обов'язково закріпіть хомутами. Ретельно промажте герметиком всі стики і зазори.
5
Поставте таймер, який буде вимикати нагрівальний елемент через певний проміжок часу, тим самим запобігаючи перегрів тосола . Не дивлячись на це, періодично перевіряйте колір охолоджуючої рідини і наявність осаду в бачку.
6
Залийте кілька літрів нового тосола і чекайте початку зими. Єдиним мінусом такої конструкції є те, що шланги доведеться періодично міняти, через швидке роз`їдання їх рідиною.