Як взяти довідку про доходи. Довідка про доходи у вільній формі.

Довідку за формою 2-ПДФО у вас можуть зажадати при оформленні кредиту в банку. Що ж це за довідка?

Це - офіційна довідка про доходи, отримані фізичною особою та утримані суми податку з зарплати. Довідка оформляється бухгалтерією, підписується директором і головним бухгалтером. Така довідка видається в податкову інспекцію, а також є офіційним підтвердженням доходів для отримання кредиту в банку.

Як взяти довідку про доходи?

 1. Потрібно звернутися із заявою до керівника підприємства, де ви працюєте . В заяві необхідно вказати, за який період потрібна довідка про доходи, і з якою метою. Керівник передасть вашу заяву головному бухгалтеру, який оформить довідку про ваше доході за вказаний період, підпише у керівника, поставить печатку, зареєструє у книзі вихідних документів і видасть її вам на руки.
 2. У разі якщо у вас доходи не офіційні, довідку за формою 2-ПДФО може замінити довідка про доходи у вільній формі. Ви заповнюєте цю форму в банку, підтверджуючи, що маєте «сіру зарплату» і просите свого керівника підписати її. Практично у всіх банках існує практика оформлення довідки про доходи у вільній формі, коли дохід позичальника неможливо підтвердити довідкою за формою 2-ПДФО. Але не завжди керівник йде на те, щоб підписати довідку про доходи у вільній формі.

Але все ж, як взяти довідку про доходи, якщо офіційна зарплата невисока, і всі доплати ви отримуєте в конвертах ?

 1. Можливо, ви умовте керівника ризикнути поставити підпис в довідці про доходи у вільній формі. Але це ризик для керівника, який підставляє свою фірму під вогонь податкових органів.
 2. Офіційна довідка з вашої фірми за формою 2-ПДФО видається без проблем.

Ви повинні знати, що в довідці про доходи в обов'язковому порядку вказується:

 • назва підприємства, де ви працюєте;
 • код підприємства;
 • юридична та фактична адреса знаходження;
 • контактні телефони;
 • прізвище, ім'я, по батькові та підпису директора та головного бухгалтера,
 • чітка печатку підприємства;
 • номер і дата вихідного документа;
 • ваше повне ім'я, посада, дата прийому на роботу, ідентифікаційний код, розмір нарахування доходів з урахуванням всіх утримань за 3 або 6 місяців.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=FFIHb2-gpec