Як приручити папугу нерозлучника. Як приручити нерозлучника до руки.

Папуги звичайно добре ладнають з власниками. Але в їх житті теж трапляється всяке, і цілком може бути, що нерозлучник перейде від одного господаря до іншого. Дорослій папузі, помінявшись господарів, як і щойно взятому з будиночка для гніздування пташеняті, потрібен час, щоб звикнути до нової обстановки і новим друзям. Нерозлучники приручаються гірше, ніж інші дрібні папуги. Але його можна навчити не боятися людей, відгукуватися на ім'я і навіть є з рук і сідати на плече.
Вам знадобиться
  • Іграшки та корм для папуги
Інструкція
1
Поставте клітку вище. Багатьом папугам не подобається, що над кліткою схиляються, і поки ви не знаєте свого нерозлучника, краще його даремно не дратувати. У перші дні залиште нерозлучника в спокої. Нехай як наступного огляду. Дорослій папузі зазвичай достатньо одного-двох днів, щоб звикнути до нової обстановки. Пташеняті потрібно більше часу. Не виключено, що він просто заб'ється в кут. Не звертайте уваги, йому потрібно озирнутися. Але деяка кількість корму насипте на підлогу, тому що малюку може бути страшно підходити до незнайомої годівниці. Намагайтеся в цей час рідше турбувати нерозлучника. Підходьте до клітки, тільки якщо потрібно навести там порядок, насипати корм або поміняти воду. Розмовляйте з малюком спокійним голосом. Називайте папужки по імені.
2
Через тиждень можна починати приручати малюка. Годуєте його частіше. Давайте корм потроху, але кожні 3-4 години. Папуга повинен звикнути, що ви підходите до його клітці, і нічого поганого з ним не трапляється. Весь час розмовляйте з ним і називайте по імені.
3
Коли ви переконаєтеся, що птах перестала хвилюватися при вашій появі, можна спробувати опустити клітку нижче і підходити ближче до клітки. Нехай птах спостерігає за вашим обличчям. А ось сунути руки в клітку без крайньої на те необхідності не слід. Нерозлучники дуже не люблять, коли хтось займає їх територію. Спробувати погладити пташку можна тільки тоді, коли папуга сам почне проявляти інтерес до вашої руки. Якщо ви не боїтеся гострого дзьоба, спробуйте дати корм з рук. Але робити це можна тільки в тому випадку, якщо папуга відноситься до вас абсолютно дружелюбно. Помітивши найменші ознаки невдоволення, приберіть руку, бо папуга може нанести хворобливі рани.
4
Грайте з папугою. Спочатку запропонуйте йому різні іграшки. Коли він трохи з ними освоїться, спробуйте протягнути грушку на витягнутій долоні. Якщо папуга поставиться до цього спокійно, продовжуйте вправи. Якщо розсердиться - відкладіть заняття до іншого разу.
5
Коли папуга звикне до ваших рук і до нової обстановки, почніть випускати його з клітки, паралельно привчаючи туди повертатися. Якщо пташка дозволить, візьміть її в руки і посадіть собі на плече. Цілком можливо, що такий сідало доведеться нерозлучники до душі, і він буде їм регулярно користуватися. Головне - не форсувати події. Не наполягайте, якщо птах в руки не піде.
Зверніть увагу
Приручити можна тільки одного нерозлучника. Парі птахів зазвичай немає до людей ніякого дела.Первие дні не підходите до клітки з папугою натовпом. В кімнату пташеняти краще не заходити нікому, крім людини, яка його годує. Дня через два можна починати по черзі заходити в кімнату і підходити до клітки. Якщо ви живете в місті, в перші дні краще не відкривайте вікно в кімнаті взагалі. Нерозлучник може почати нервувати. Уважно спостерігайте за птахом. Намагайтеся вловити, якими зовнішніми ознаками характеризується той чи інший настрій папугу.
Корисна порада
Настрій нерозлучника можна визначити за деякими зовнішніми появам. Наприклад, якщо папуга тягнеться до якогось предмету - значить, цей предмет його зацікавив. Вподобану йому іграшку папужка штовхає носом. Скуйовджене пір'я - ознака подиву. Малюк, який обережно вистачає вас за палець, явно хоче пограти. Якщо папужка підійшов до вас і завмер - погладьте його. Помітивши, що пір'я щільно притиснуті, постарайтеся заспокоїти свого вихованця і з'ясувати, що ж його розсердило. Якщо папуга відмовляється від їжі, постарайтеся урізноманітнити раціон. Від білого хліба з солодким молоком він точно не відмовиться, як і від каші, звареної з січки різних круп. Спробуйте різні корми.
Папуги нерозлучники відрізняються веселим характером, цікавим поведінкою і яскравим забарвленням. Це справжні маленькі друзі, які можуть доставити масу задоволення. Тому їх так люблять діти. А чи можна приручити цю птицю і як це зробити? Про це дізнаєтеся з наступної інструкції.
Інструкція
1
Якщо ви придбали маленького пташеняти, то в перші дні краще не турбувати його. Папуга лякатиметься різких рухів, боятися підійти до годівниці. Іноді він може забитися в кут клітки. Тому в перший час розсипте корм по дну клетушки і заходите в ту кімнату, де сидить пташеня якомога рідше.
2
Коли ви годуєте пташеняти, намагайтеся розмовляти з ним лагідно. Обов'язково при кожному підході до годівниці називайте папугу по імені. Це заспокоїть його. Ні в якому разі не галасуйте і не свистіть. Розмовляйте з ним тихим голосом. Таким чином, він повинен звикнути до нової обстановки і до іграшок.
3
Багато нерозлучники не люблять, коли до клітки нахиляється чоловік. Тому в перші тижні краще ставити клетушки вище. Потім з часом її можна опустити нижче.
4
Природно, початківцю птахівників дуже складно визначити настрій птиці. Але з часом ви зможете легко розпізнавати настрій вашого вихованця. Так, якщо нерозлучник чимось зацікавився, то він буде тягнути голову до цього предмета. Іноді іграшка настільки зацікавлює його, що він починає штовхати або чіпати дзьобом незнайомий предмет. При сильному здивуванні папужка злегка піднімає пір'я на голові і широко розкриває очі. При переляку він може різко відскочити в сторону. Під час гри папуга нахиляє голову і іноді примружує очі, якщо процес приносить йому задоволення. Птах підійшла до вас і завмерла, при цьому примруживши очі, - це значить, щоб її приголубили. Іноді папуга вчиняє щось нове і очікує реакції хазяїна на це. Дуже важливо правильно оцінити його дії, дати зрозуміти птахові, схвалюєте ви його чи ні. При агресії папужка куйовдить пір'я, підкидає голову, відкриває широко очі. При цьому він навіть може клюнути человиека. При страху пташка стискається у грудочку і намагається сховатися. При холодній погоді він може розпушити пір'я і сидіти, нахохлившись.