Як укладати фундамент.

Від правильно закладеного і встановленого фундаменту залежить довговічність і фортеця будівлі. При його укладанні важливо враховувати стан грунту і тяжкість будівлі, що зводиться, а також визначитися який вид фундаменту ви будете зводити.
Вам знадобиться
 • - Тес;
 • - Гравій;
 • - Щебінь;
 • - Цемент;
 • - Пісок;
 • - Арматура;
 • - Бетономішалка.
Інструкція
1
Залежно від фортеці грунту і від тяжкості будівлі, що зводиться, фундаменти розрізняються на стрічкові, стовпчасті, пальові, плиткові. Пальові фундаменти зводяться для багатоповерхових будівель і в індивідуальному будівництві використовуються рідко. При приватному будівництві найчастіше встановлюють стрічковий фундамент. Плитковий фундамент - досить дороге спорудження, стовпчастий підходить для легких будов і встановлюється на досить міцному грунті.
2
Для стрічкового фундаменту викопайте котлован. Він повинен бути глибше рівня промерзання грунту. Додатково враховуйте рівень, на якому залягають грунтові води. Будь фундамент повинен знаходитися вище знаходження грунтових вод.
3
Встановіть опалубку вище рівня грунту на 50-70 сантиметрів.
4
Низ засипте шаром піску на 30-50 см. На нього укладете шар гравію і щільно утрамбуйте. Трамбувати потрібно доти, поки весь гравій не ввійде в грунт. Якщо це погано виходить, то поливайте грунт великою кількістю води і знову трамбують. Трамбувати краще вибростанках, але якщо його немає, то можна виготовити трамбування з дерев'яної цурки прикріпивши до неї зручну палицю з ручкою.
5
Якщо грунт слабкий, то додатково встановіть в опалубку арматурний каркас, який зв'язується за допомогою зварювання або в'язального дроту.
6
Залийте фундамент. Заливати його можна готовим бетонним розчином або виготовити розчин самостійно, використовуючи бетономішалку.
7
Якщо ви збираєтеся укладати монолітний плитковий фундамент, то котлован копайте більше, ніж площа майбутньої будівлі.
8
Опалубку встановіть на всю площу фундаменту і зробіть всі роботи відповідно до описом вище.
9
Плитковий фундамент можна і не заливати, а покласти готові залізобетонні плити.
10
При установці стовпчастого фундаменту стовпи зробіть на відстані 50-70 см. Один від одного. Опалубка, арматурний каркас, відсипання і заливка робиться окремо для кожного стовпа.
Однією з найбільших неприємностей, яка може статися з будинком (не рахуючи, зрозуміло, таких катаклізмів, як землетрус, повінь або пожежа), є виникнення тріщин на його стінах. Якщо це трапилося, можна з майже абсолютною впевненістю стверджувати, що причиною їх появи став розрив фундаменту. А між тим зробити фундамент міцним і надійним не так вже й складно - крім правильно обраної глибини закладки фундаменту, необхідно ще при його заливанні укласти в опалубку арматуру.
Вам знадобиться
 • - арматурний дріт;
 • - стрижнева арматура;
 • - зварювальний апарат;
 • - в'язальний дріт? 0,8-1,2 мм;
 • - рулетка;
 • - углошлифовальная машина.
Інструкція
1
Виберіть схему укладання арматури. Стрічкові фундаменти працюють на стиск і вигин у вертикальній площині. Відносно стиснення турбуватися не варто, бетон здатний витримувати великі стискаючі навантаження. А ось изгибающие напруги, що виникають від нерівномірного осідання грунту і його спучування, становлять велику небезпеку. Щоб нейтралізувати її, необхідно вгорі і внизу фундаменту по всій його довжині укласти арматурні стержні діаметром 10-14 мм. Часто обмежуються прокладкою всього чотирьох прутків - двох внизу і двох вгорі. В відповідальних спорудах їх число збільшують до 6-ти - 8-мі.Для ізоляції арматури від ґрунтових вод вона повинна розташовуватися в глибині фундаменту на відстані 50-70 мм від всіх його поверхонь (нижньої, верхньої та бічної).
2
Арматуру зручно збирати у вигляді окремих сегментів поза опалубки, вставляючи їх потім в опалубку і з'єднуючи між собою в єдиний сталевий каркас. Зігніть з арматурного дроту фігури у вигляді літери «П». Перемичка букв розташовуватиметься по ширині фундаменту, тому її довжина повинна бути менше ширини фундаменту на 100-140 мм. Кінці розташовуються вертикально, тому їх довжина повинна бути на ту ж величину (100-140 мм) менше висоти фундаменту. Кількість заготовок слід підраховувати, виходячи із загальної довжини фундаменту, за умови, що відстань між ними буде близько 0,5 м.
3
Встановіть букви «П» на землю перемичками вниз в один ряд на відстані 0,5 м один від одного. Щоб вони не падали, прив'яжіть їх до кілочків, увіткненим в землю поруч із ними. Довжина одного сегмента арматури повинна бути такою, щоб його було зручно встановлювати в опалубку - 2,5-3 м. Покладіть всередину букв «П» (в їх кути) два арматурних стрижня довжиною 2,5-3 м і приваріть їх до дроту. На 200 мм вище закріпіть ще два стержня такої ж довжини, прив'язавши або приваривши їх до вертикальних проволокам (ніжкам «П»). З'єднайте ці стрижні між собою перемичками з дроту або стрижнів. В результаті вийшов нижній арматурний пояс сегмента, що складається з 4-х робочих стрижнів.
4
Створіть аналогічний пояс у верхній частині каркаса. Тобто прив'яжіть до вертикальних проволокам два ряди арматурних стрижнів з відстанню між рядами 200 мм. З'єднайте їх між собою поздовжніми зв'язками. Підсумком всієї роботи буде сегмент арматури, що складається з верхнього та нижнього поясів, кожен з яких в свою чергу складається з 4-х робочих стрижнів.
5
Виготовте необхідне для всього фундаменту кількість подібних сегментів. Встановіть їх в опалубку на підставки з каменів висотою 50-70 мм, забезпечуючи тим самим необхідний зазор між арматурою і дном фундаменту. Відстань від арматури до опалубки з боків має бути таким же (50-70 мм). Кінці стрижнів сусідніх сегментів повинні перекривати один одного на 200-250 мм. Зв'яжіть кожну пару кінців між собою трьома закрутками в'язальної дроту (по дві на кінцях і одна - посередині).
6
Зігніть під кутом 90 ° необхідну кількість арматурних стержнів, призначених для з'єднання сегментів на кутах фундаменту - по вісім на кожен кут. З'єднайте ними суміжні сегменти. Параметри з'єднання повинні бути такими ж, що і в попередньому кроці: перекриття стержнів не менше, ніж на 200-250 мм, кількість закруток дроту не менше 3-х на кожне з'єднання. На цьому укладку арматури в фундамент можна вважати завершеною.
Корисна порада
З'єднувати елементи арматури між собою можна зварюванням або в'язанням. Останньому способу слід віддавати перевагу, оскільки зварної шов порушує міцність арматури і у великій мірі схильний до корозії. Доцільно використовувати зварювання обмежено - для того тільки, щоб надати конструкції первісну жорсткість, необхідну для зручності подальших робіт.