Як пов'язати річну кофту.

У літній день від спеки врятує легка кофтинка, пов'язана гачком. Її візерунок пропускає свіже повітря, але при цьому виглядає закрито. Тасьма на талії підкреслить силует і додати вам стильності.
Вам знадобиться
  • Гачок №2
  • Х/б нитки - 500гр.
Інструкція
1
Малюнок в'язки: "рогулі" в шаховому порядку, широка облямівка з круглих мотивів, оздоблювальний край.
2
Розрахунок петель: 22 петлі - 10см; 15 рядів - 10см. Число петель основного малюнка має ділитися на 3, плюс дві крайні петлі.
3
Почніть в'язати кофту від горловини, додаючи петлі для 4-х ліній реглана.
4
Наберіть ланцюжок з 119 повітряних петель і пров'яжіть 1 ряд "рогулями". Отриману смужку розділіть на 6 частин: 2 частини на спинку, полички і рукава. Петлі на кордонах деталей стануть підставами ліній реглана. У цих місцях в кожному наступному ряду додавайте петлі для розширення деталей. Для цього пров'язуйте 2 раппорта малюнка в одній петлі.
5
Після того, як висота реглана досягне 27-29см, зніміть петлі рукавів на нитку, і в'яжіть тільки полички і спинки одним полотном без бічних швів.
6
Низ полички обробіть широкої каймою з 18 мотивів, обв'язаних ажурною прошва. Воріт, рукава і полички обв'яжіть вузьким оздоблювальним краєм. По лінії талії продерните шнурок.
7
Ажурна прошва: 28 ряд починають з 4-го ряду. Кожна клітина складається з 1 стовпчики з накидом і 1 повітряної петлі.
Елегантна чорна кофточка класичного строго покрою додасть моделі жіночності і виглядає дуже романтично. В'язана кофта зігріє вас в будь прохолодний вечір. Колір пряжі і узор можна змінювати в залежності від вашого смаку.
Вам знадобиться
  • - 400 г пряжі чорного кольору (100% бавовна);
  • - спиці №2,5.
  • Щільність в'язання. Гумка 2 * 2 - 27 петель * 30 рядів.
  • Розмір 40.
Інструкція
1
Резинка 2 * 2: лицьові ряди - кромочная, 1 виворітна, * 2 лицьові, 2 виворітні *, 1 виворітна, кромочная. В виворітних рядах петлі в'яжіть по малюнку.
2
Сітчастий візерунок з витягнутих петель: раппорт повинен бути парним плюс дві кромочні петлі. 1 ряд - кромочная, * витягніть довгу петлю між другою і третьою петлями, 2 петлі разом за задні стінки *, кромочная. Повтор від * до *. 2 ряд і всі парні - всі петлі виворітні. 3 ряд - кромочная, 1 лицьова, * витягніть довгу петлю між другою і третьою петлями, 2 петлі разом лицьовими за задні стінки *, кромочная. Візерунок повторюється з першого по 4 ряд.
3
Спинка. Наберіть на спиці 70 петель і в'яжіть гумкою 2 * 2.
4
На висоті 18 сантиметрів продовжите роботу сітчастим візерунком з витягнутими петлями, при цьому в 1 ряду візерунка рівномірно додайте 18 петель.
5
На висоті 34 сантиметри від початку в'язання закрийте для пройми з обох сторін у кожному 2 ряду 1 раз по 3 петлі, 2 рази по 2 петлі та 4 рази по 1 петлі.
6
Через 56 сантиметрів від початку в'язання закрийте для вирізу горловини середні 28 петель і в наступному 2 ряду 1 раз по 2 петлі.
7
Поличка. Наберіть на спиці 70 петель і в'яжіть гумкою 2 * 2.
8
На висоті 18 сантиметрів від початку в'язання продовжите в'язання сітчастим візерунком наступним чином: кромочная, 27 петель візерунка. При цьому в 1 ряду рівномірно додайте 9 петель (36 петель). Ці петлі відкладіть - це ліва половина полички.
9
Продовжуйте в'язання на 42 петлях правої половинки полички. Спочатку в'яжіть 16 петель гумки, при цьому перша петля в особовому ряду - лицьова, в виворітного ряду - виворітна петля.
10
Далі продовжите сітчастим візерунком та рівномірно додайте 9 петель.
11
Для скосу вирізу горловини збавте в кожному 10 ряду 7 разів по 1 петлі наступним чином: на правій половині полички - кромочная, 16 петель гумки, 2 петлі разом лицьовими; на лівій половинці поличці - 2 петлі разом з протяжкою (зніміть 1 петлю як лицьову, 1 лицьова, протягніть її через зняту петлю), 16 петель гумки.
12
На висоті 34 сантиметри від початку в'язання зарийте для пройми з лівого боку в кожному 2 ряду 1 раз по 3 петлі, 2 рази по 2 петлі та 4 рази по 1 петлі.
13
Через 56 сантиметрів від початку в'язання закрийте 18 петель сітчастого візерунка і продовжите в'язати ще 8 сантиметрів гумки 2 * 2. Петлі можна відкласти або закрити.
14
Введіть у роботу відкладені петлі лівої половинки полички і додатково наберіть ще 16 петель (52 петлі) і закінчите симетрично правій половинці полички.
15
Рукава. Наберіть 38 петель і в'яжіть гумкою 2 * 2.
16
На висоті 8 сантиметрів від початку в'язання продовжите роботу сітчастим візерунком, при цьому рівномірно додайте 15 петель (53 петлі).
17
Для скосу рукава додайте з обох сторін у кожному 12 ряду 2 рази по 1 петлі і в кожному 10 ряду 5 разів по 1 петлі (67 петель).
18
На висоті 44 сантиметри від початку в'язання закрийте для оката рукава з обох сторін у кожному 2 ряду 1 раз по 3 петлі, 7 разів по 1 петлі, 3 рази по 2 петлі, 1 раз по 3 петлі, що залишилися петлі закрийте .
19
Складання. Виконайте плечові шви, ушийте рукава і виконайте бічні шви і шви рукавів. Зшийте відкладені петлі планки трикотажним швом і пришити планку до вирізу горловини.
Зверніть увагу
В'язані вироби з витягнутими петлями при пранні можуть деформуватися. Такі вироби слід прати вручну, дуже дбайливо і в прохолодній воді, не викручувати, не сушить на плічках.