Як скласти іспит з суспільствознавства.

Кожна людина віком за вісімнадцять з власного досвіду знає, що таке іспит . Але шкільний іспит - це ще півбіди. Тут людина вчиться досить багато часу, тому звикає до вчителів, а ті, в свою чергу, - до учнів. І, можливо, нададуть на іспит е деяке послаблення або допомогу. Але тепер, з приходом в нашу країну Єдиного державного іспиту, все змінюється. І замість живого спілкування з людиною з комісії ми змушені замальовувати кружечки в тестах.
Інструкція
1
З якихось невідомих причин більшість учнів вважає суспільствознавство найлегшим і не вартим уваги предметом. Відношення складається таким чином, що «предмет простий - можна не готуватися - і так здамо».
2
Насправді це є найсерйозніша помилка. Згадаймо філософію східних бойових мистецтв, коли майстри кажуть: "Ніколи ні варто недооцінювати свого противника". В даному випадку іспит - це противник, якого краще переоцінити, і значно краще підготуватися.
3
Але, глянувши з іншого боку, розумієш, що суспільствознавство - такий же предмет, як і всі інші. Отже, нічого надприродного тут немає. Для успішної здачі іспит а потрібно лише певна підготовка і впевненість у своїх силах.
4
Готуватися варто починати приблизно за півроку або рік до іспит а. Людський мозок влаштований таким чином, що інформація, сприйнята колись у минулому, значно краще засвоюється і легше витягується, ніж та, що прочитана пару годин тому.
5
Як писав Джон Кехо в книзі «Підсвідомість може все», інформація, яку мозок сприймав в перебігу життя, нікуди не зникає. Навіть якщо людина не пам'ятає чогось, це не означає, що цього немає. Основна частина сприйнятого матеріалу відкладається в підсвідомості. А в потрібний момент мозок може підняти цей спогад. Але впевненості в тому, що це правильна відповідь, не буде. Буде чітке розуміння, що проявляються не знання, а інтуїція. Але це лише ненав'язлива робота підсвідомості, яка допомагає знайти правильну відповідь в різних питаннях.
6
Що ж стосується безпосередньо самого іспит а, то за день до нього краще не завантажувати мозок нічим зайвим, а просто відпочити. Перевантаження інформацією і хвилювання перед відповідальним днем можуть привести до стресу, а це не найкраще, що може бути. Тому найправильніший варіант - це відпочити і виспатися.
7
Ну а якщо людина забобонний, можна дотримати стару студентську традицію: опівночі крикнути на весь голос «ХАЛЯВА ЛОВИСЬ». І в відповідальний момент удача безумовно буде з вами.
Гістологія - наука від тканинах тварин і людини. Курси лекцій і практичних занять по ній обов'язкові для медичних і біологічних спеціальностей, а в іспит зазвичай входять не тільки теоретичні питання, а й визначення препаратів.
Вам знадобиться
  • - відвідування читального залу;
  • - квитки;
  • - конспекти лекцій та семінарів;
  • - рекомендована література;
  • - рисунки.
Інструкція
1
За кілька днів до іспит а постарайтеся домовитися з викладачем про те, щоб вам була надана можливість ще раз переглянути всі мікроскопічні препарати, які ви дивилися протягом семестру. Зазвичай така ініціатива зустрічає підтримку.
2
Якщо вам не вдалося домовитися про повторення практичної частини, виділіть час для вивчення фотографій препаратів в атласі. Швидше за все, для цього вам доведеться відвідати читальний зал ВНЗ. Також можна спробувати пошукати необхідні зображення в інтернеті.
3
Повторіть теоретичний матеріал. Якщо протягом курсу ви старанно вели конспекти, вам не складе труднощів освіжити знання з ним, лише зрідка заглядаючи в підручник. Якщо ж конспекти відсутні, вам доведеться скористатися рекомендованою літературою. При цьому вибирайте книгу з найбільш коротким викладом, але входить в список підручників, які радив викладач.
4
Повторення матеріалу важливо не відкладати на останній день, так як цей день краще присвятити остаточної систематизації отриманої інформації. Якщо викладач видавав вам якісь інтерактивні матеріали (фотографії, таблиці, презентації), є сенс ще раз їх вивчити. При виникненні запитань, знову ж, загляньте в підручник.
5
Передивіться всі малюнки, які ви зробили на практичних заняттях протягом курсу. Це допоможе вам освіжити спогади про препарати та особливостях будови тих чи інших тканин.
6
Перед іспит ом поспите хоча б кілька годин, перевтома може призвести до того, що ви не зможете зосередитися на іспит е, і всі праці по підготовці пропадуть даром .
7
Після отримання квитка підготуйте відповідь на аркуші паперу. Не старайтесь докладно розписувати відповідь, складіть його тезисно, а при спілкуванні з викладачем звертайтеся до записів лише зрідка. Це покаже ваші знання і впевненість у собі.