Як провести світло в будинок. Як провести освітлення в будинку.

При будівництві будинку обов'язково потрібно провести світло. Саме це справа доставляє людям багато проблем. Для того щоб провести світло в будинок, не потрібно володіти надприродними знаннями. Ми постараємося розповісти про всі важливі моменти.
Вам знадобиться
  • - З інструменту вам знадобляться: перфоратор, штроборез, болгарка;
  • - Матеріали: кабелі двожильні з перетином 1.5 мм. кв., а також трижильні з перетином 2.5 мм, коробки для розгалуження, клеми, розетки і вимикачі.
Інструкція
1
Починати слід з складання ескізу. Намалюйте все на аркуші паперу: план приміщень, приблизне розташування розеток, прикиньте зони освітлення. Спираючись на ці ескізи, буде значно легше вибрати обладнання і скласти точну схему монтажу проведення електрики.
2
В житлових будинку х електропроводка може бути двох типів: відкрита і закрита. У першому випадку проводка прокладається паралельно лініям перетину стін (горизонтальна проводка), або ж перпендикулярно площині стелі (вертикальна). Від розподільних коробок дроти не можна прокладати по діагоналі, а строго вертикально. Робиться це з метою точного визначення місць проходження проводів. Проводка протягується в штробах глибиною 3 см і запечатується гіпсом.
3
Щоб уникнути проблем у майбутньому, краще вмонтувати кабель в трубу або під плінтуса. При цьому ви зможете безпечно вбити цвях в стіну, і не побоюватися шалених замикань. При прокладання електрокабелю в багатоповерхових будинку х проблем зазвичай не виникає. Якщо стіни і стелі в квартирі обшиті гіпсокартоном, то там можна заховати все, що завгодно. В інших випадках доведеться прокладати проводку в штробах або стягуванню підлоги, хоча іноді набагато простіше знайти готові канали. Штроблення - процес дуже курний. Вам знадобиться хороший респіратор, пилосос і захисні окуляри. По цеглі, гіпсоплит і штукатурці штроби ріжуться без проблем. А от з бетоном краще не зв'язуватися, вже краще пошукайте готові канали.
4
Найчастіше використовується кабель 1.5 мм в перетині. Однак з урахуванням збільшеної потужності побутової техніки, найкраще брати більш товсте перетин 2.5 «квадрата». Для електроплит краще використовувати дроти з перетином від 4 до 6 кв. мм. Якщо в будинку присутній алюмінієва проводка, то краще її замінити, тому як з часом цей матеріал втрачає еластичність і легко ламається. Крім цього алюмінієві дроти швидко руйнуються при попаданні вологи під напругою. Як матеріал для нової проводки краще вибрати мідь. Якщо у вашому будинку будуть маленькі діти, то обов'язково встановіть розетки зі шторками. Висоту розташування вимикачів і розеток можете підібрати на свій смак.