Як дізнатися щитовидну залозу.

Щитовидна залоза - це ендокринна залоза, що нагадує формою метелика. Розташовується вона за хрящем гортані і стравоходом. Коли в їжу надходить недостатня кількість йоду, її активність може підвищуватися (гіпертиреоз) або зменшується (гіпотиреоз). При гіпертиреозі «метелик» збільшується в розмірах, намагаючись компенсувати брак йоду, при цьому вона виробляє занадто багато гормонів. При гіпотиреозі недолік гормонів робить хворого млявим, апатичним, сонливою.
Вам знадобиться
  • Щитовидна залоза розпізнається:
  • - за ознаками нестачі гормонів;
  • - за ознаками надлишку гормонів;
  • - аналіз крові на гормони;
  • - УЗД.
Інструкція
1
При зниженій функції щитовидної залози людина стає повільним і сонливою. Йде порушення чутливості шкіри, німіють кінцівки. З'являється надмірна повнота при колишньому режимі харчування. Людина мерзне, шкіра набуває синюшного або жовтуватий відтінок. Дефіцит гормонів призводить до ламкості і сухості волосся, а також до їхнього випадання. Важка форма гіпотиреозу називається мікседемою. При цьому з'являється набряклість, знижується температура.
2
Гипертиреоз супроводжується надмірним збудженням, різкою зміною настрою, болями в області серця. Надлишкова пітливість, втрата сну, підвищення тиску, відчуття жару в прохолодному приміщенні - все це ознаки надлишкової роботи щитовидної залози. При гіпертиреозі всі процеси в організмі прискорюються, при цьому фізична активність підвищена, але спостерігається слабкість, нервозність, втомлюваність. При більш сильно вираженому гіпертиреозі розвивається базедова хвороба.
3
Аналіз крові на гормони виявляє надлишок або нестача гормонів, які виробляються щитовидною залозою. Це гормони тироксин і трийодтиронін. Вони регулюють обмін жирів, білків і вуглеводів в організмі, роботу шлунково-кишкового тракту, серцево-судинну діяльність, вироблення статевих гормонів і психічну функцію.
4
Також щитовидна залоза визначається на ультразвуковому дослідженні.
Зверніть увагу
При підозрі на рак щитовидної залози проводиться діагностика методом тонкоголкової пункційної біопсії вузлів щитовидної залози. Достовірність цієї діагностики - 95%.
Корисна порада
Набагато частіше відбувається зміна структури тканини щитовидної залози, ніж порушення її функцій. Заліза може або рівномірно збільшитися в розмірі, або в ній утворюються вузли і кісти. При обсязі щитовидної залози у жінок більше 18 мл, а у чоловіків - більше 25 мл, говорять про дифузному збільшенні залози. Якщо ж в збільшеною залозі виявляються при ультразвуковому дослідженні локальне ущільнення, це вже вузловий зоб.
На жаль, захворювання щитовидної залози проявляються практично непомітно для людини. Іноді про те, що щитовидка не в порядку, дізнаються тільки при обстеженні з приводу інших хвороб. Тому постарайтеся звертати увагу на незначні фактори, яким люди не звикли надавати значення, вважаючи, що вони повністю здорові.
Інструкція
1
До ознак, визначальним порушення у розвитку щитовидної залози , відноситься втому. Згадайте, як ви відчуваєте себе протягом дня. Прокидаючись вранці, оцініть своє самопочуття. Якщо ви встаєте з ліжка з почуттям втоми і розбитості, то це може бути тривожним сигналом.
2
Ви можете перевірити свою щитовидну залозу, якщо останнім часом стали сильно повніти або, навпаки, не докладаючи ніяких зусиль, відзначили, що худнете. Щитовидна залоза впливає на перебіг в організмі обмінних процесів. Тому збої в її роботі можуть привести до подібних результатів.
3
Якщо ви схильні до депресій або у вашому житті часто відбуваються стресові ситуації, перевірте роботу щитовидної залози . При її порушеннях відбуваються і порушення в роботі нервової системи.
4
Зверніть увагу - чи трапляється вам почувати холод в руках, перебуваючи в теплому приміщенні. Або, навпаки, ви відчуваєте приливи жару?
5
Обмацайте вашу шию. При розростанні щитовидної залози ви помітите збільшення зоба.
6
Пам'ятайте, що захворювання щитовидки можуть супроводжувати такі хвороби, як артрит. Якщо у вас з'являються болі в суглобах, пройдіть обстеження і у ендокринолога.
7
Дуже часто проблеми зі щитовидною залозою супроводжуються судомами ніг і рук. Найчастіше це відбувається в нічний час і викликає безсоння. До речі, якщо ви постійно не можете заснути, незважаючи на втому і бажання спати, пройдіть обстеження. Безсоння також один із симптомів.
8
Впливаючи на роботу обмінних процесів, захворювання щитовидної залози можуть викликати часті запори. Простежте за частотою вашого стільця.
9
Як правило, при захворюваннях, пов'язаних зі щитовидкою, збільшується кількість холестерину.
10
Якщо ви виявили у себе більшість з цих симптомів, і всі вони носять практично хронічний характер, не затягуйте з обстеженням.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=zReLaqsLijM
Зверніть увагу
Вона знаходиться в передній області шиї під кадиком і складається з двох часток, які Тому, коли організму потрібні тиреоїдні гормони, щитовидна залоза виділяє Т4 в кров 1) Достатня кількість йоду в їжі і воді (Росія, відноситься до тих країн , де в ...
Корисна порада
Щитовидна залоза людини знаходиться спереду на нижній частині шиї. Через цю залозу проходить весь об'єм циркулюючої в організмі крові протягом 17 хвилин. За цей час секретується щитовидною залозою йод вбиває нестійких мікробів, що потрапляють в кров через пошкодження шкіри, слизову оболонку носа або горла, або з травного тракту.