Як зшити постільний комплект.

У кожному будинку, в якому очікується поява малюка, задовго йде підготовка до цього радісної події. Перші місяці життя крихітка проводить уві сні, тому будь-якого батька хвилює питання вибору постільної білизни для свого малюка. Що може бути краще, ніж зшити його своїми руками, до того ж це не складе великої праці і є можливість вибору забарвлення і якості матеріалу.
Вам знадобиться
  • Матеріал, ножиці, вимірювальний інструмент, швейна машинка.
Інструкція
1
Для початку зробіть виміри матраца, подушки і ковдри, адже саме з цих елементів складається комплект постільної білизни. Потім підрахуйте кількість тканини і подумайте, як краще провести розкрій, для економії матеріалу
2
Для того, щоб зшити підодіяльник, зробіть викрійку за розмірами ковдри. З кожного боку залиште припуски на шви, зазвичай для цих цілей достатньо від 0,5 до 1 см тканини. Виріз під ковдру в підодіяльник можна розташувати як посередині, так і з будь якої сторони з боків. Краї розрізу можна прикрасити мереживом, вишивкою або ажурними стрічками. Викроєні елементи підодіяльника складіть лицьовими сторонами і прострочіть по периметру. Краї обробіть «зигзагом».
3
Викрійка для простирадла робиться на 10-20 см більше розміру матраца. Не забудьте обшити всі краї, а шви проутюжить.
4
Для пошиття наволочки необхідно зробити викрійку на 1 см більше розміру подушки з трьох сторін, а з четвертої, для оформлення клапана, - на 10 см. Матеріал складаємо лицьовими сторонами вниз і прошиваємо так, щоб одна з частин виступала. При бажанні можна використовувати мережива, вишивку, волани ....
Корисна порада
При виборі декорування немає межі, все залежатиме від вашої фантазії. Але слід враховувати особливості дитячого ліжечка, і які елементи декору будуть використовуватися додатково.