Як зв'язати гудзики гачком.

Більшості в'язаних виробів потрібні застібки. Кофта, пуловер, кардиган, жіноча сумка - всі ці предмети гардероба повинні застібатися і для цього ви можете як використовувати готові блискавки і гудзики , так і зробити гудзики самостійно. Гудзики, пов'язані гачком, стануть гарним і органічним доповненням для будь в'язаній речі - ви зможете зв'язати гудзики з тієї ж пряжі, з якої створено ваше виріб і вони стануть для речі самостійною прикрасою . Якщо ж подібна гудзик відірветься і загубиться, ви в будь-який момент зможете зв'язати таку ж, замінивши стару новою.
Інструкція
1
Зробіть з вовняної нитки потрібного кольору одинарну петлю і оберніть її за годинниковою стрілкою навколо вказівного пальця так, щоб короткий кінець нитки дивився вліво. Гачком для в'язання підхопите нитку і протягніть першу петлю в кільце.
2
Потім пров'яжіть ще одну петлю. Обв'яжіть кільце простими стовпчиками без накидов. Зв'яжіть сім-вісім стовпчиків, після чого перейдіть до наступного ряду і знову по спіралі зв'яжіть сім-вісім стовпчиків.
3
Повторіть дану дію ще раз в третьому ряду в'язання. Потягніть за короткий кінчик нитки і затягніть отримане кільце якомога тугіше. Залиште нитку висіти вільно, не зрізайте її.
4
Пров'яжіть напівстовпчик, з'єднавши перший ряд обв'язки кільця, а потім пров'яжіть одну петлю підйому, щоб почати наступний ряд обв'язки.
5
В'яжіть по колу і пров'язуйте почергово в першу петлю попереднього ряду один стовпчик без накиду, а в другу петлю - два стовпчики без накиду. З'єднайте отриману обв'язку напівстопчиком.
6
Зв'яжіть петлю підйому і пров'яжіть ще ряд, обв'язуючи гудзик. Стягніть її, провязав один стовпчик без накиду з першої петлі попереднього ряду, а з другої та третьої петлі витягніть нитки. На гачку утворюється три петлі. Пров'яжіть їх разом.
7
Продовжуйте, поки ґудзик не стягнеться, після чого з'єднайте все напівстопчиком. За допомогою гачка витягніть короткий кінець нитки навиворіт. Виверніть ґудзик і зашейте отвір.
Пов'язані своїми руками речі завжди в моді. Адже така річ унікальна, її модель створена самою господинею і відображає її смак. При в'язанні деяких видів одягу, виникає необхідність у виготовленні ґудзиків з того ж матеріалу, що і основний виріб.
Вам знадобиться
  • гачок і нитки
Інструкція
1
Зв'язати гудзики можна за допомогою гачка. Для цього потрібно вив'язати ланцюжок повітряних петель (5 - 6 штук) і зробити з них кільце. Потім зв'язати ряд з 10 - 12 петель без накиду, наступний ряд по 2 петлі (з накидом) в петлі першого ряду. Вкласти в вив'язати коло будь-яку гудзик потрібного розміру і провязать третій ряд, захоплюючи по дві незакінчені петлі, з накидом. Останній ряд в'яжеться по дві незакінчені петлі без накиду. В кінці роботи нитка закріплюється.
2
Ґудзики, зв'язані гачком на основі кільця з твердого матеріалу (метал, пластмаса), можна зробити дуже легко. Для цього кільце потрібного діаметру потрібно обв'язати рядом стовпчиків (накид не робити), закінчити напівстопчиком. Нитка закріпити її кінець залишити для подальшої роботи. Потім середину гудзики акуратно заштопати залишилася ниткою, намагаючись штопання робити густо. Така модель підходить для варіанту великих гудзиків.
3
Зв'язати гудзики меншого розміру можна іншим способом. Кільце-основу обв'язати рядом стовпчиків (накид не робити), ще один такий же ряд зв'язати за задню частину петель першого ряду. Останню нитка затягнути, її кінець використовувати для пришивання гудзики. Потім другий ряд петель розгорнути до центру гудзики, зібрати краю на нитку і затягнути.
4
Дрібні гудзики можна зробити і на основі невеликого диска, наприклад, закритою гудзики з будь-якого матеріалу, тобто обтягнути гудзик вив'язаним чохольчиком. Для цього треба зробити ланцюжок з повітряних петель (для невеликої гудзики 3 петлі) і замкнути кільце напівстопчиком. Потім зробити ряд з двох повітряних петель і 14 стовпчиків з центру кільця з накидом. Наступні два ряди виконуються з стовпчиків без накиду за задню частину петель. В кінці роботи нитка обрізати і прошити край чохольчика, вкласти в нього гудзик і затягнути нитку.
5
Ґудзики циліндричної форми роблять зовсім просто. Основа - циліндрична заготовка, матеріалом може бути пластик, дерево, метал. Заготівля обшивається по довжині вовняною ниткою, потім нитка зв'язується і її кінцями обв'язується середина вироби. Пришити ґудзик можна, використовуючи залишився кінець нитки.