Як виготовити рибальську мережу.

Гарна рибальська снасть - половина успіху рибалки. Крім вудок і спінінгів, в якості функціональних снастей здавна зарекомендували себе рибальські мережі. Ви можете як замовити мережа або купити її в спеціалізованому магазині, так і виготовити самостійно. Останній варіант більш трудомісткий і вимагає більше часу, але в підсумку ви отримаєте якісну мережа , яка точно відповідатиме всім вашим вимогам.
Інструкція
1
Для плетіння мережі підготуйте звичайні швейні нитки різної товщини і різного кольору. Також вам будуть потрібні заводські кручені капронові нитки і жилки різного перерізу. Нитки не повинні розкручуватися, щоб не зіпсувати форму осередків мережі. Чим тонше і міцніше будуть капронові нитки, які ви виберете, тим акуратніше і міцніше буде мережа . Нитки повинні добре переносити тривале перебування у воді.
2
Вам також будуть потрібні спеціальні пристосування для плетіння - човник і шаблонкі. Човник виготовте з будь-якого щільного матеріалу (дерева, металу або пластику). Якщо ви будете в'язати тонкими нитками, зробіть невеликий човник шириною 2 см і довжиною 15-20 см. Шаблонкі - це прямокутна дощечка, яка регулює розмір комірки. Вона має довжину 10-15 см, а в ширину дощечка повинна відповідати ширині осередків - 30, 40 або 50 мм.
3
Існує багато видів мережевих вузлів і найпростішим з них є одинарний вузол. Накиньте капронову нитку довжиною 10-20 м на невеликий човник і зробіть на кінці нитки петлю. Міцно зав'яжіть вузол.
4
Вбийте в будь-яку стаціонарну поверхню, наприклад в стіну, простий цвях. Він повинен знаходитися у вас на рівні очей (якщо ви будете перебувати в положенні сидячи). Зав'язану на кінці нитки петлю накиньте на цвях і прив'яжіть вузол.
5
За одну сторону цвяха буде звисати петля, а по інший буде спускатися капронова нитка, що йде до вашого човнику. Візьміть човник в праву руку, а в лівій руці тримайте дощечку-шаблонку. На шаблонку укладіть нитка, що йде до човника від цвяха, а потім опустіть вниз човник позаду шаблонкі так, щоб нитка перехилилася через її задній край. Введіть кінчик човника в петлю знизу вгору і протягніть його через петлю.
6
Потягніть човник назад на себе, притягаючи поступово петлю до переднього краю шаблонкі. Таким чином, ви помітите, що нитка при плетінні тричі укладається на шаблонку - зверху, знизу, а потім знову зверху від петлі до човника. Після того як нитка ляже на шаблонку втретє, притисніть її великим пальцем лівої руки, створюючи другу петлю навколо шаблонкі.
7
Прив'яжіть її до першої петлі, накинувши нитка, що йде від шаблонкі, круговим рухом правої руки з-під великого пальця на першу петлю до човника. Нитка повинна лягти півколом зліва направо. Опустіть човник по правому краю першої петлі вниз, пропустіть його кінчик знизу вгору між лівою ниткою першої петлі і початком другої петлі.
8
Витягніть човник і потягніть його назад, утримуючи шаблонку пальцями лівої руки. Витягайте нитку назад, поки накинута раніше на першу петлю, нитка не вийде назовні і поки не затягнеться вузол між великим і вказівним пальцями лівої руки.
9
З силою затягніть вузол, після чого скиньте з шаблонкі другу петлю зліва направо і зв'яжіть третю петлю. Продовжуйте в'язати мережа , скидаючи кожну наступну петлю.