Як зшити штори на петлях.

Можна довго захоплюватися здібностями кращої подруги, яка власними руками зробила штори на вікна. А можна теж зшити не менш гарні штори на петлях з елегантними широкими складками. Причому, вони, в залежності від обраної тканини, можуть прикрасити будь-яке приміщення.
Вам знадобиться
  • - тканина
  • - клеїться прокладки
  • - нитки
  • - метр
  • - ножиці
  • - булавки
Інструкція
1
Для того, щоб зшити штори на петлях, спочатку встановіть карниз-штангу мінімум на 8 см над віконним отвором. Розрахуйте довжину штор, відступивши на 3см вниз від карниза і відмірявши необхідну довжину.
2
Розрахуйте довжину тканини необхідну на штори . Для цього до довжини готової штори додайте 11,5 см, потрібні для обробки нижнього і верхнього краю, ще додайте 10 см для смуги обтачки верхній частині штор і довжину самих петель. Щоб дізнатися ширину одного полотна штори , ширину вікна помножте на 1,5.
3
Викроїте полотнища штор і обтачку. Для обтачки відріжте по одній смужці тканини на кожну штору 10 см шириною і довжиною, що відповідає ширині фіранки. Для кожної смуги обтачки викроїте смугу клейкого матеріалу такої ж довжини і 8 см по ширині.
4
Визначтеся з шириною петель (оптимальна ширина 5-7 см). Порахуйте кількість петель, які повинні будуть витримати вагу тканини. Оптимальна відстань між петлями - ширина двох петель. Щоб виміряти довжину необхідних деталей, додайте до довжини окружності штанги 8 см. Наріжте тканину на смуги потрібної довжини. Ширина повинна бути рівна помноженої на два ширині готової петлі з додаванням 2 см на шви.
5
На полотнах фіранок з бічних сторін зробіть підгин до вивороту 1 см, а потім ще підігніть 2 см тканини. Проутюжьте підгини і прострочіть уздовж лінії внутрішнього згину.
6
Нижній край штор подверніте до вивороту спочатку на 2,5 см, а потім ще на 7,5 см, пропрасуйте. Утворилися кути подверніте всередину згину, щоб між нижнім і бічним згином утворилася одна діагональна лінія. Прострочіть нижній підгин. Стики кутів зшийте потайними стежками.
7
Заготовки для петель складайте уздовж, лицьовою стороною всередину і прострачивается по довжині з відступом 1 см. Виверніть петлю і, розташувавши шов в центрі петлі, проутюжьте.
8
Полотно штори покладіть изнанкой вниз і з обох кінців приколіть по петлі, складеної навпіл. Решта заготовки розкладіть на однаковій відстані і теж приколіть до штори. Слідкуйте, щоб зрізи були рівними.
9
До виворітного стороні смуг обтачки прикладіть смуги підкладкового матеріалу і вздовж довгого краю зробіть підгин 2,5 см. Прострочіть деталі.
10
Розкладіть стрічку для обтачки на петлі вгору тією стороною, на якій видно підкладковий матеріал. Вирівняйте зрізи. Приметайте уздовж всієї верхньої сторони штори і зшийте всі верстви разом, залишивши припуск - 1,5 см.
11
Виверніть петлі назовні, а обтачку до вивороту штор і проутюжьте. Все необроблені краї пришийте потайним стібком до бічних підгини штори .