Як здавати кров на резус. перевірити резус фактор.

У 85% людей в крові визначається резус-фактор , і вони є резус-позитивними, інші 15% не мають його (резус-негативні). Резус-фактор - це особливий білок (антиген), який розташовується на поверхні еритроцитів крові людини.
Інструкція
1
Аналіз крові на визначення резус-фактор а проводиться в наступних випадках: для виявлення несумісності крові матері і плоду по резус-фактор у; для визначення трансфузійної сумісності в екстрених ситуаціях, пов'язаних з переливанням крові та її компонентів за життєвими показаннями; для проведення профілактики резус-конфлікту при вагітності жінки та інші.
2
Для визначення резус-фактор а в крові проводять іммуногематологіческіх дослідження. Резус-приналежність (позитивний і негативний) визначається по наявності у кожної людини антигену D (антигену Rh) на поверхні червоних кров'яних тілець (еритроцитів). Дослідження проводиться в спеціалізованих імунологічних лабораторіях. Група крові людини не впливає на наявність або відсутність резус-фактор а.
3
Аналіз крові на визначення специфічних антитіл до резус-фактор у не вимагає додаткової спеціальної підготовки пацієнта до дослідження. За 3 години до забору крові бажано не приймати їжі.
4
Для проведення дослідження на резус-фактор береться кров з вени. Забір крові здійснюється стерильним одноразовим матеріалом в процедурному кабінеті медичної установи. У лабораторії еритроцити змішують з антирезусної сироваткою. Кров вважається позитивною по резус-фактор у, якщо відбувається реакція аглютинації. У разі, коли аглютинація не відбувається, кров резус-негативна. Лікарем лаборантом протягом дня вам видається висновок про наявність чи відсутність резус-фактор а в крові.