Як зшити чохли на м'які меблі. Як расчитать скільки треба тканини на обшивку дивана.

Оббивка на меблів може потьмяніти швидко і в цей же час меблі може ще просто не встигнути втратити своїх експлуатаційних характеристик. В таких випадках доцільно трохи «оновити» її чохлами для меблів, які продовжать термін служби оббивки ще на кілька років.
Вам знадобиться
  • - тканина для зняття викрійки;
  • - обивочная тканина;
  • - кант;
  • - смужка з поліуретанової стрічки;
  • - матеріал для підбиття (у разі, якщо ви захочете зробити подушки м'якше);
  • - блискавки, по одній на кожну подушку;
  • - булавки;
  • - ножиці;
  • - нитки.
Інструкція
1
Зшити чохли на м'яку меблі нескладно, головне, щоб мірки були зняті правильно. Тому дуже ретельно зніміть їх з крісла або дивана, враховуючи довжину і ширину спинки і бічних панелей з внутрішньої та зовнішньої сторони, ширину і довжину місця для подушки, а також параметри самої подушки і передньої панелі дивана чи крісла.
2
Приділіть особливу увагу підлокітникам і продумайте, як будуть розташовуватися на них чохли і де будуть розташовуватися шви.
3
У кожну деталь викрійки додайте до 20 см з усіх боків «на запас».
4
Потім викрийте всі деталі. При цьому бажано позначати їх номерами, щоб потім не заплутатися при пошитті. Також викрийте смугу, ширина якої дорівнює 7,5 см. Довжина смужки повинна дорівнювати довжині верхнього краю дивана чи крісла для того, щоб закріпити на ній майбутній чохол.
5
Приступайте до пошиття. Спочатку зшивайте дрібні деталі між собою, а потім вже деталі чохла. У роботі використовуйте міцні нитки з поліестеру, для того щоб шви були міцними.
6
Кант використовуйте як декоративний елемент, наприклад, на підлокітнику, на краях оборки, на спинці. До речі, кант зміцнює шви, тому для цих цілей використовуйте його всередині чохла.
7
Ушийте блискавки Розмістити її в кріслі слід в шов на спинці (задня сторона), в дивані - використовувати в задніх швах.
8
Прістрачівая блискавку, використовуйте спеціальну лапку (у ній зубці розташовуються дуже близько до підігнути краю). Щоб не було багато швів, строчите по тій канавці, по якій пришитий кант.
9
Перевірте, наскільки правильно пришита блискавка. Для цього пару раз відкрийте і закрийте її.
10
Одягніть чохол на диван і там, де пришита стрічка, за допомогою шпильок зафіксуйте чохол на дивані або кріслі, застебніть всі блискавки.
Корисна порада
Як бачите, зшити чохли на м'які меблі можна і самостійно, головне - проявити терпіння і акуратність. Якщо чохол виглядає красиво і органічно, значить, ви виконали правильно всі рекомендації. У тому випадку, якщо чохол «морщить» або тягне, його потрібно переробляти - в якомусь місці був порушений технологічний процес.