Як прибрати лаги в іграх. Як можна прибрати лаги з компа.

Більшість більш-менш досвідчених геймерів хоч раз стикалося з такою проблемою, як помилки, що виникають під час ігрового процесу. На комп'ютерному жаргоні такі помилки часто називають «лагами». Способи вирішення таких помилок прямо залежать від причини їх виникнення. Тому роз'яснення способів усунення лагов буде проводиться спільно з зазначенням кореня проблеми.
Вам знадобиться
  • - Керівництво по використанню Вашої материнської плати (розділ про оновлення BIOS);
  • - Навички оновлення драйверів відеокарти;
  • - Навички поновлення DirectX;
  • - Уміння визначити технічні параметри свого комп'ютера.
Інструкція
1
По суті, всі помилки, що виникають в комп'ютерних іграх , можуть мати лише дві причини - проблеми з так званим «залізом», тобто, апаратною частиною комп'ютера, а також проблеми з програмним забезпеченням . Розглянемо дані класи проблем по отдельності.Проблеми, пов'язані з «залізом»: Продавці дисків з комп'ютерними іграми, ймовірно, не раз стикалися з ситуаціями, коли після покупки того чи іншого диска покупець незабаром повертався засмучений і говорив про те, що гру запустити не зміг .В більшості випадків це говорить про те, що у даного покупця комп'ютер просто «не тягне» гру, тобто не вистачає обчислювальних потужностей. Щоб уникнути даних казусів слід уважно читати технічні характеристики гри перед покупкою. Також ви повинні знати, на що здатний ваш комп'ютер, а саме, такі його параметри, як розмір оперативної пам'яті (Мб), частота процесора (Mhz), розмір відеопам'яті (Мб) і марка відеокарти. Дізнайтеся, яка операційна система встановлена на вашому комп'ютері і скільки в наявності вільного місця на жорсткому диску. Це позбавить вас від повторних походів в магазин за поверненням грошей і заощадить вам нерви. Може трапитися і так, що гра запустилася, але сильно "гальмує". В даному випадку причиною «гальм» також може служити «слабке залізо». Однак не поспішайте відразу купувати нову відеокарту або докуповувати оперативну пам'ять. Бути може, проблеми криються в програмному забезпеченні.
2
Проблеми програмного забезпечення: Якщо з «залозками» все більш-менш зрозуміло (бракує оперативної пам'яті - пішов і докупив і так далі), то з програмною частиною дещо складніше. Завчасно встановіть і вчасно оновлюйте антивірусні програми. Впевненість у тому, що на комп'ютері немає вірусів, різко збільшує шанси на успішне усунення лагов.
3
Слідкуйте за актуальністю драйверів вашої відеокарти. Драйвер - це програма, що керує її роботою. Наявність свіжих драйверів в деякій мірі гарантує вам, що картка буде коректно працювати. Правда іноді буває так, що свіжі версії не завжди краще перевірених часом. Це з'ясовується лише експериментальним шляхом. Скачувати актуальні драйвера рекомендується тільки з офіційних сайтів виробника вашої відеокарти.
4
Встановіть найсвіжішу версію DirectX. Це програмне забезпечення (а точніше, набір бібліотек), що служить для обробки відеозображень. На дисках з іграми майже завжди додаються дистрибутиви з DirectX, однак застарівання відбувається дуже швидко (уже через 3 місяці), тому краще робити завантаження з офіційного сайту Microsoft (посилання надана у відповідному розділі).
5
Перевіряйте наявність патчів для гри. Навіть якщо драйвера і DirectX свіжі, а лаги все одно є, то проблема може критися в самій грі. Іноді буває так, що навіть офіційні видання виходять з помилками. Виправляється це установкою спеціальних «латок» для гри, званих патчами. Перевірити їх наявність можна на офіційних сайтах, присвячених грі.
6
Слідкуйте за станом BIOS вашого комп'ютера. На жаль, навіть якщо все, здавалося б, ідеально, вірусів немає і всі програми найсвіжіші, слабким місцем може стати застаріла версія BIOS. Гра може завершитися зовсім раптово, при цьому попутно порушивши роботу всієї операційної системи. Інформацію по оновленню слід шукати в посібниках з використання материнської плати. Зазвичай там все докладно і зрозуміло розписано.
Сучасні мережеві комп'ютерні ігри, такі як CS, можуть передавати і приймати досить великі обсяги інформації. У разі, якщо швидкість передачі занадто низька, або, що ще гірше - нерівномірно змінюється, виникають лаги - затримки і зупинки в грі, як правило, в самий невідповідний момент.

Лаги в cs дратують навіть самого терплячого гравця, а багатьох приводять просто в лють. Якщо лаги з'являються раптово і ненадовго, то їх можна пояснити тимчасовими проблемами в мережі вашого провайдера. Однак якщо вони стали хронічними, то необхідно вживати заходів для того, щоб позбутися від лагов.

  1. В першу чергу переконайтеся, що потужність вашого комп'ютера достатня для гри з тими настройками, які ви обрали. Частота процесора, обсяг пам'яті і потужність відеокарти - ці три параметра істотно впливають на продуктивність гри. Якщо cs гальмував з самого початку, просто спробуйте знизити якість графіки. Можливо, вся справа просто в тому, що комп'ютер не встигає достатньо швидко відмальовувати картинку. Якщо ж ви впевнені, що справа не в потужності системи (наприклад, лагов не було, а потім вони з'явилися), то слід вирішувати проблеми саме з мережевим з'єднанням.
  2. Вимкніть всі інші програми, які можуть використовувати мережу (ICQ, Skype ).
  3. Можливо, зменшити лаги допоможуть маніпуляції з параметрами cl_cmdrate і cl_updaterate. Перший з них визначає, скільки разів на секунду ваш клієнт інформує сервер про ваші дії в грі. Другий - скільки разів сервер повідомляє клієнтові про зміни ігрової ситуації. Чим більше значення цих параметрів, тим більше плавно відбувається ігровий процес і тим простіше потрапити в супротивника. Крім того, вони повинні відповідати один одному, адже якщо від сервера інформація приходить часто і формує динамічну ігрову картину, а від вас до сервера потік даних обмежений, то ви просто не будете встигати реагувати на зміни ігрової ситуації. Щоб прибрати лаги, спробуйте знижувати обидва цих параметра одночасно, або ж трохи сильніше знижуючи cl_cmdrate. Всі ці параметри прописуються в конфіге або ж вводяться в консолі.
  4. Щоб прибрати лаги, спробуйте встановити параметр cl_lw в 1. Це призведе до прорахунку ефектів і дії зброї на стороні клієнта і суттєво знизить трафік, хоча з'являється невеликий ризик що картина, яку ви бачите, відрізнятиметься від реальної.