Як чистити перли. срібло позолочене.

Для того щоб акуратно почистити натуральний або культивовані перли , а також ювелірні вироби з цих дорогоцінних каменів, не потрібно докладати великих зусиль. Більш того більшість загальноприйнятих способів можуть не тільки пошкодити перлину, але й істотно знизити її вартість. Адже, чим товще перламутрове покриття, тим дорожче перли . А подряпати або навіть повністю зняти шар м'якого перламутру можна навіть самим делікатним абразивним засобом. Так як же правильно чистити перли ?
Вам знадобиться
  • М'яка тканина (тонка замша, серветка з мікрофібри)
  • Тепла вода
  • Миючий засіб без ароматів
  • Контейнер
  • Оливкова олія високого ступеня очищення
Інструкція
1
Помістіть ювелірний виріб з перли ом на відріз м'якої чистої тканини без ворсу, наприклад, на спеціальній серветці з мікрофібри, яку використовую для очищення моніторів і оптики. Підійде і тонка замшева тканина. Якщо ваше виріб намисто або перлинні намиста, розстібніть застібку і витягніть його на всю довжину.
2
Приготуйте контейнер з теплою водою, в якій потрібно попередньо розчинити одну-дві краплі щадного миючого засобу. Ніколи не використовуйте засоби з аміаком, содою, отбеливающими речовинами. Найкраще підійде розчин звичайного дитячого мила, без ароматів.
3
Занурите виріб в мильний розчин на кілька хвилин. При зануренні і вилучення тримайте сережки за «петлю» або «гвоздик», каблучки, кулони та брошки за металеві частини, а намиста і намиста за застібки.
4
Покладіть виріб назад на тканину, накрийте його і злегка промокніть. Залиште перли накритим вологою тканиною і дочекайтеся, поки вона повністю висохне. Коли рушник або серветка будуть сухими, ювелірний виріб готове до подальшої шкарпетці. Не надягайте перли , поки він не висох. Вологі перлини притягують бруд, яку потім буде дуже важко видалити.
5
Якщо на ювелірному виробі залишилися помітні сліди бруду, повторіть процедуру ще раз, починаючи з замочування в теплому мильному розчині. Ніколи не чистите перли на мочалок або зубних щіток.
6
Щоб повернути перли у блиск, його можна протерти тканиною, на яку була нанесена буквально одна крапля оливкової олії високого ступеня очищення.
7
Візьміть за правило протирати ваш перли м'якою тканиною щоразу після того, як ви його одягали, адже шкірний жир здатний поступово роз'їдати перламутр, робити покриття більш м'яким і пухким.
Зверніть увагу
Чистити перли з використанням пара або ультразвуку - погана ідея. Перлини будуть безнадійно зіпсовані.
Корисна порада
Не варто зберігати перлинні прикраси в одній шкатулці з іншими ювелірними виробами, так як більш жорсткі метали і дорогоцінні камені здатні подряпати перламутр. Надягайте ювелірні прикраси з перлами після того, як ви прийняли душ, нанесли косметику і надушилися духами. Знімайте перли, перед тим як відправитися в басейн, сауну, зайнятися домашніми справами. Уникайте носити перлові прикраси одночасно з грубою тканиною, з якої виріб може стикатися.
Перли - досить крихкий і ніжний камінь. Навіть штучно вирощена перлина має тонкий шар перламутрового напилення. Періодично його потрібно чистити, але робити це бажано обережно, інакше на камені утворюються мікротріщини, в які надалі потраплятиме бруд.
Інструкція
1
Щоразу, як ви знімаєте прикраса і кладете його в шкатулку, протирайте перлину м'якою сухою ганчірочкою. Таким чином ви видалите забруднення, які утворилися на ній протягом дня. Не забувайте знімати прикрасу, коли ви миєте руки або наносите живильний крем на шкіру.
2
Якщо перли втратив блиск, протріть його серветкою трохи змоченою в оливковій олії. Не використовуйте інші види масел, користі від них не буде, а перли може потемніти. Також стежте, щоб після такої обробки на камені не залишалося масла. Зазвичай після обробки маслом перли набуває особливого блиску.
3
Коли прикраса сильно забруднене, помийте його в слабкому мильному розчині. Бажано в м'якому шампуні без лугу. Після цього промийте перлину в чистій прохолодній воді і покладіть сохнути на м'яку серветку. Не використовуйте для миття гарячу воду, перламутр придбає каламутний колір.
4
Коли всі варіанти очистки перлів не допомагають, то його можна «оживити» картопляним крохмалем. Насипте на ганчірочку трохи крохмалю і потріть прикраси. Особливо не старайтеся, щоб не пошкодити перламутр. Для очищення використовуйте оксамит або фланель.
5
Ювеліри чистять такого виду камінчики спеціальними засобами. Віддайте свою прикрасу в руки професіонала, і воно засяє знову.
Корисна порада
Не використовуйте для очистки ніякі кислоти або абразивні речовини. Вони зашкодять перлину.