Як надати допомогу при розтягуванні зв'язок гомілки або зап'ястя. Як правильно накласти пов'язку на голеностоп відео.

Біль, пов'язану з розтягуванням зв'язок, переплутати з чимось ще дуже складно. Нічого неможливо взяти в руки, на ногу не можна наступити - біль постійно нагадує про себе. Крім того, після подібної травми, якщо її запустити і відразу ж не надати допомоги, існує ризик наступного разу заробити собі травму серйозніше.

Краще, звичайно ж, відразу ж звернутися до лікаря за більш кваліфікованою допомогою, але можна обійтися і своїми силами.

Спочатку травмованого місця буде потрібно холод. Щоб зняти набряк і ниючий біль, прикладіть до нього гіпотермічний пакет (продається в будь-якій аптеці). Якщо ви розтягнули зв'язки на вулиці, то в зимовий час підійде і звичайний сніговий компрес. На крайній випадок, можна прикласти заморожені продукти з холодильника або найближчого магазину. Перш, ніж що-небудь прикладати, оберніть це чистої тканиною. І не переборщіть, щоб до розтягування не додав ще обмороження.

Накладіть на забите місце еластичний бинт. Кінцівка повинна знаходитися в зафіксованому, але природному положенні (наприклад, голеностоп повинен прийняти положення стоїть людини). Якщо під рукою не виявилося еластичного бинта, можна обійтися і звичайною пов'язкою. Головне - не порушуйте кровообіг.

Через 2 дні на травмоване місце можна нанести йодну сітку або накласти теплий компрес. Зніміть бинти тільки, коли ви перестанете відчувати біль при невеликому навантаженні на кінцівку. Тоді ж обмотайте навколо неї вовняну нитку (трьох витків буде достатньо). Вона, як не дивно, знімає всі залишкові больові відчуття.

Тільки після повного загоєння можна зайнятися фізичними вправами, які допоможуть вам відновити зв'язки і зробити їх більш еластичними.