Як зробити випрямляч.

Для зарядки акумулятора розжарення застосовується зарядний пристрій, який можна придбати в торговій мережі або ж зробити своїми руками, витративши при цьому мінімум коштів, та й часу.
Вам знадобиться
  • Півлітрова скляна банка, алюмінієва і свинцева пластина, гумова трубка, кришка з отвором посередині.
Інструкція
1
Візьміть склянку або півлітрову скляну банку, алюмінієву і свинцеву пластини розміром 40х100 мм і гумову трубку діаметром 2 см. Відріжте від гумової трубки кільце завдовжки 2 см, натягніть його на алюмінієву пластину, на рівень електроліту. Це необхідно, тому що при роботі випрямляча електроліт сильно роз'їдає алюміній біля самої поверхні розчину. Гума оберігає його від корозії і тим самим дає можливість випрямителю працювати значно довше.
2
Використовуйте в якості електроліту розчин двовуглекислого натру (питна сода). Візьміть соду з розрахунку 5-7 гр. на 100 мл води. В даному випрямлячі позитивним полюсом буде алюміній, негативним - свинець. При включенні приладу в звичайну міську мережу змінного струму свинцевою пластиною, через випрямляч піде струм. Але піде він тільки в одному напрямку. На алюмінієвій пластині в цей час постійно буде позитивний полюс напряженія.Еслі в мережу включити алюмінієву пластину, то на свинцевій пластині постійно буде негативний полюс напруги. Вийде однополуперіодний випрямляч , бо через нього проходить електричний струм тільки одного напівперіоду. У першому випадку, наприклад, через прилад буде проходити струм тільки позитивного напрямку.
3
Для повного використання напруги застосовують двухполуперіодні випрямлячі. Їх потрібно скласти з двох або чотирьох елементів, в залежності від необхідної для зарядки сили струму. А підключаються вони в обидві фази електросеті.Прі включенні приладу в мережу змінного струму застосуєте запобіжники. Регулювання напруги, яка подається на зарядку, можна зробити за допомогою реостата, який дозволить "гасити" зайву напругу в ланцюзі і відповідно створить нормальні умови для зарядки акумулятора.
Зверніть увагу
Для зарядки акумуляторів розжарення доцільно використовувати випрямляч з 4 елементів, так як для зняття сили струму в один ампер потрібна випрямляч з площею алюмінієвої пластини в 100 кв. см.
Корисна порада
Сила зарядного струму акумуляторів повинна складати 0,1% від його ємності.