Як відкрити кафе або ресторан.

Щоб відкрити кафе або ресторан, одного бізнес-плану недостатньо. Потрібна концепція, інакше кажучи - бізнес-задум майбутнього закладу, його основна ідея, «фішка». Перед тим, як відкрити кафе або ресторан, обов'язково проведіть маркетингове дослідження. Особливо зверніть увагу на конкурентне оточення і клієнтські потоки.
Вам знадобиться
  • комп'ютер, телефон, персонал
Інструкція
1
Визначтеся з форматом підприємства харчування. Вирішіть, що це буде - ресторан з традиційним обслуговуванням, бістро з лінією роздачі, кафе кондитерська або що-небудь інше. На вибір формату більшою мірою впливає близькість місць концентрації цільової аудиторії. Наприклад, у великої вузу має сенс відкрити кав'ярню або кафе -їдальня, у парку розваг - ресторан для сімейних відвідувань. На фуд-кортах торгово-розважальних комплексів краще відкрити невелике кафе , що пропонує страви, найбільш популярні у потенційної цільової групи.
2
Розробіть бізнес-план. Не варто думати, ніби цей документ потрібен лише для залучення позикових коштів. Вам як підприємцю буде набагато легше орієнтуватися в справі за наявності чітко окреслених орієнтирів. Обов'язково прорахуйте майбутні постійні та змінні витрати. До перших належать, наприклад, орендна плата, оплата праці найманих працівників, податки. До других - вартість продуктів харчування, алкогольних напоїв, витрати на просування і ін.
3
Складіть концепцію майбутнього закладу. Відкриваючи кафе або ресторан, треба чітко уявляти, чим він буде відрізнятися від сонму закладів, вже працюють у вашому місті. Також концепція є технічним завданням для працівників, яких ви залучите на стадії запуску проекту - менеджера, дизайнера, шеф-кухаря. Тому в концепції повинні бути відображені особливості зовнішнього і внутрішнього оформлення кафе або ресторан а, пріоритетні страви, якими збираєтеся годувати гостей, специфіка сервісу, рекрутингової та маркетингової політики.
4
Найміть основних працівників, про які було написано вище. Ви можете шукати претендентів самі, а можете звернутися в консалтингову компанію, що надає відповідні послуги. У будь-якому випадку, головне, щоб у претендентів на вакансії був позитивний і який підтверджується досвід відкриття кафе і ресторан ов схожого формату. Не полінуйтеся зателефонувати на колишні місця роботи, а також відвідати заклади, відкриті претендентами.
5
Приступайте до оформлення підприємства харчування тільки коли і бізнес-план, і концепція готові, тобто не викликають питань. Тільки тоді кафе або ресторан, відкривається вами, вийде саме таким, яким ви його задумали, і не розчарує.
Зверніть увагу
Відкриття підприємства харчування поза зоною концентрації цільової аудиторії збільшує ризик недоотримання частини прибутку.