Як перевести неправильну дріб.

Часто доводиться ділити на частини будь-що, і ті частини, на які поділено ціле, є дробом. В математиці існує кілька видів дробів: десяткові (0,1; 2,5 і так далі) і звичайні (1/3; 5/9; 67/89 і так далі). Саме звичайні дроби бувають правильними і неправильними.
Інструкція
1
При вирішенні прикладів і задач слід перевести правильну дріб в неправильну, а ось при запису відповідей - навпаки. У неправильного дробу чисельник (число над дробової рисою) завжди більше знаменника (число під дробової рисою). Для перекладу дроби з неправильного виду в правильний необхідно виконати кілька дуже простих математичних кроків:
2
Слід розділити (можна в стовпчик, так наочніше) чисельник на знаменатель.Пусть, треба перевести неправильну дріб "7/2" в правильну. Остачі "сім" на "два" не ділиться, виходить у відповіді "три" цілих, і "один" в залишку.
3
Якщо приватне (отриману відповідь) - не ціле число, тоді його ціла частина (те, що до коми) буде цілою частиною правильного дробу, залишок - числителем дробової частини, ділене - знаменником. "Три" - це ціла частина правильного дробу, "один" (залишок) піде в чисельник дробу, а "два" стане знаменником перекладеної дроби. Відповідь: три цілих одна друга - це і є та сама правильна дріб , де чисельник більше знаменника і вдобавок є ціла частина.
Зверніть увагу
Якщо при діленні чисельника на знаменник вийшло ціле число, то це число і буде відповіддю.
Корисна порада
Щоб перевести неправильну дріб в правильну, треба тільки вміти ділити в стовпчик і знати назву складових чисел при діленні (див. Картинки).