Як обчислити діаметр кола.

Як виміряти діаметр окружності, якщо у вас під рукою немає необхідних для цього інструментів? Насправді, це досить просто. Для цього скористайтеся описаним нижче способом.
Вам знадобиться
  • - Предмет, діаметр якого належить обчислити.
  • - Олівець або маркер.
  • - Лінійка або рулетка.
  • - Аркуш паперу, картону або фанери правильної прямокутної форми і підходящого розміру (див. рис до кроку 2).
Інструкція
1
Згідно з теоремою про вписанном трикутнику зі шкільного курсу геометрії, нам відомо, що прямокутний трикутник можна вписати в будь-яку окружність, так само як і описати навколо прямокутного трикутника окружність, вершини якого лежатимуть на її дузі.
2
Використовуючи дані знання, візьміть обидва предмети: той, що має форму окружності і прямокутний аркуш паперу, картону або іншого матеріалу. Причому, кути в прямокутного предмета не повинні бути округленими, це дозволить досить точно виміряти діаметр окружності. Розмір прямокутного предмета повинен бути таким, щоб дві його протилежні сторони перетинали окружність в двох точках.
3
Згідно з тією ж теоремі гіпотенуза (сторона трикутника, протилежна прямому куту) прямокутного трикутника дорівнюватиме діаметр у описаної навколо нього окружності. Для цього беремо аркуш картону або інший прямокутний предмет, і накладаємо його на окружність так, щоб прямий кут? своєю вершиною А впирався в дугу окружності як на малюнку.
4
Пометьте олівцем або маркером ті точки, в яких прямокутник перетинає коло. На малюнку вони відзначені як точки E і F. З'єднайте точки E і F прямою лінією. Цей відрізок EF і є діаметр нашої окружності. Виміряйте його простий лінійкою або рулеткою. Діаметр окружності вирахувано.