Як читати штрих-код.

Вибираючи в магазині той чи інший товар, ми марно не звертаємо уваги на його штрих- код. Він наноситься практично на будь-якій упаковці і складається з набору рисочок і написаних під ними цифр. Знаючи нескладні правила, можна дізнатися підробка перед вами чи ні.
Інструкція
1
Подивіться на штрих- код. Згідно з європейським стандартом, в ньому має бути присутнім 13 цифр. Перші дві позначають країну, наступні п'ять - код підприємства, потім в п'яти цифрах зашифровані споживчі властивості (ім'я товару, споживчі особливості, маса, склад, колір).
2
Вирахуйте останню цифру штрих- код а - контрольну, яка призначена для визначення автентичності код а. Для цього потрібно скласти цифри, які стоять на парних місцях. Цю суму помножте на три. Потім складіть цифри, які розташовані на непарних місцях, за винятком останньої. Складіть два результату. Відкиньте від суми першу цифру. З десяти відніміть останній результат. Повинна вийти цифра, яка дорівнюватиме останньої, контрольної. Отже, перед вами оригінальний продукт. Якщо це не відбулося, то, швидше за все товар поддельний.Напрімер, візьміть штрих- код "4823061430014": 1. Складання чисел, розташованих на парних місцях: 8 + 3 + 6 + 4 + 0 + 1 = 22; 2. Множення результату на 3: 22х3 = 66; 3. Складання чисел, розташованих на непарних місцях, окрім останньої: 4 + 2 + 0 + 1 + 3 + 0 = 10; 4. Додавання сум чисел: 66 + 10 = 76; 5. Прибираємо першу цифру: 76-70 = 6; 6. Віднімаємо отримане число з 10: 10-6 = 4.Контрольная сума дорівнює 4, що відповідає останній цифрі штрих- код а.
Зверніть увагу
За Росією закріплені коди 460-469, проте використовується лише 460. Решта заблоковані, якщо виявите коди від 461 до 469, то це підробка.
Корисна порада
Штрих-код не доводить якість товару. Цифра штрих-коду не завжди збігається з цифрою країни-проізводітеля.Штріх-код може наносити виробник, власник бренду або імпортер. В штрих-коді не приховані споживчі властивості товара.Еслі коду немає в системі GEPIR, це не означає, що товар підроблений. Законодавство деяких країн допускає виробникові вибір надання даних.
Штриховий код наноситься на упаковку товару з метою надання інформації про продаваної продукції. Різні дані зашифровані певним набором чисел. Вміючи правильно читати штрих-код, можна отримати масу корисної інформації про продукт.
Інструкція
1
Подивіться на перші дві або три цифри в штрих-коді на упаковці товару. Вони повідомляють про країну-виробника. Кожній з країн відповідає певний набір цифр. Наприклад, для Росії це: 460, а для України - 482. З детальними таблицями кодів країн ви можете ознайомитися на одному з сайтів, присвячених даному питанню.
2
Зверніть увагу на наступні чотири або п'ять цифр в штрих-коді, вони інформують про підприємство-виробника. Бази даних з цими відомостями малодоступні звичайним покупцям, тому даною інформацією частіше користуються оптовики.
3
Погляньте на наступні п'ять цифр штрих-коду. Це - зашифрована інформація про сам товар. Перша цифра з п'яти позначає найменування товару, друга - споживчі властивості, третя - розміри, четверта - масу, п'ята - колір. Але, скористатися цими даними звичайному покупцеві навряд чи вийде, т.к. вони призначені, насамперед, для великих фірм-покупців.
4
Подивіться на останню цифру штрих-коду - це контрольна цифра товару. По ній ви можете визначити справжність продукту. Для цього необхідно виконати наступні дії: Вирахуйте суму цифр, що стоять в штрих-коді на парних позиціях; помножте суму, отриману в першому пункті, на 3; складіть всі цифри, які стоять на непарних місцях, не беручи в розрахунок контрольну цифру; знайдіть суму чисел, одержані в пунктах 2 і 3; відкиньте в отриманої сумі число десятків; відніміть число з 10, яке вийшло в пункті 5; проведіть порівняння отриманого числа в пункті 6 з контрольним числом в штрих-коді. У разі, якщо вони не збігаються, перед вами підроблений товар.
5
Використовуйте різні комп'ютерні програми для перевірки достовірності товару по штрих-коду і отриманню інформації про продукт. Зайдіть на відповідні інтернет-сайти і скористайтеся даними програмами в режимі on-line.