Як дізнатися свій ip статичний або динамічний. Як з'ясувати статичний ip чи ні.

IP-адресу (Internet Protocol Address) використовується для ідентифікації інтернет-серферів (точніше - їх мережевого підключення). Більшість користувачів мережі мають динамічні IP-адреси - провайдер інтернет-послуг при вході в мережу присвоює їм будь-який з наявних у нього вільних або не дуже завантажених на цей момент IP-адрес. Тобто, при кожному наступному заході в інтернет ця адреса може стати іншим. Можна знайти кілька способів різного ступеня точності для визначення типу (статичний або динамічний) IP-адреси у вашого поточного з'єднання.
Інструкція
1
Якщо ви використовуєте DialUp-з'єднання (інтернет «за картками»), то можете бути впевнені, що ваш поточний IP-адреса є динамічним. Навіть якщо протягом декількох годин або навіть днів він не буде змінюватися, організація DialUp-з'єднань абсолютної більшості інтернет-провайдерів така, що не передбачає використання статичних IP-адрес для цього роду підключень.
2
Інший вельми надійний спосіб визначення статичності вашого підключення - подивитися наявність відповідної відмітки в договорі з провайдером. Надання статичної IP-адреси - майже завжди платна послуга, тому вона відбивається в договорі на надання послуг. Якщо у вас є доступ до он-лайн статистиці, то можете побачити цю позначку і там. Наприклад, щоб з'ясувати це в «особистому кабінеті» Білайн, треба спочатку перейти на вкладку «Інтернет», а потім клацнути посилання «Управління послугами». У секції «Доступні для підключення послуги» є відповідний рядок-посилання («Постійний IP-адреса») і ви можете бачити оплачена ця послуга. При бажанні можете клацнути це посилання і підключити або відключити.
3
До перелічених двом можна додати тільки один досить надійний спосіб визначити тип вашої IP-адреси - просто подзвонити по телефону підтримки свого провайдера і задати це питання.
4
Всі інші способи визначення мають точність п'ятдесят на п'ятдесят, в кращому випадку. Ви можете подивитися свій поточний IP-адресу у властивостях з'єднання, потім відключитися від інтернету і підключитися заново. Якщо адреса в властивостях з'єднання зміниться, це означатиме, що він у вас динамічний. Але якщо залишиться тим же, то це не означає, що він статичний - якщо ви використовуєте роутер, то адреса у властивостях завжди буде однаковий, т.к. це «внутрішній» IP-адресу, не той, що використовується для виходу в інтернет. Навіть якщо ви роутера не використовуєте - обладнання провайдера призначає адресу виходячи з поточної завантаження ліній, тобто вам цілком може видаватися один і той же адресу протягом декількох годин, днів, а то і місяців. Але при цьому він буде залишатися динамічним, тобто без гарантій збереження на будь-яке наступне підключення до мережі.
Кожному працюючому в мережі комп'ютеру присвоюється IP-адресу. Він є унікальним мережевим ідентифікатором, одночасно в мережі не може бути двох комп'ютерів з однаковими адресою. Причому адреси можуть бути статичними і динамічними. Іноді у користувача виникає необхідність дізнатися тип використовуваного ним IP-адреси.
Інструкція
1
Чим відрізняється статичний IP-адресу від динамічного? Тим, що перший ніколи не міняється, тоді як другий змінюється при кожному новому підключенні. Тип IP-адреси визначається провайдером і багато в чому залежить від використовуваного вами способу підключення. У проводового інтернету він найчастіше (але далеко не завжди) статичний - тобто присвоюється один раз і не міняється, навіть якщо ви виключаєте комп'ютер.
2
В тому випадку, якщо ви користуєтеся USB-модемом, IP-адреса є динамічним. При підключенні вам виділяється вільний адресу з належить провайдеру діапазону, при цьому в логи сервера, через який здійснюється підключення, записується інформація про те, кому і в який час був привласнений цей IP-адреса. При використанні USB-модема існує можливість, за окрему плату, отримати постійну адресу.
3
Для визначення свого типу IP-адреси зайдіть на один із сервісів, що надають подібні послуги, наприклад, на сайт http://www.ip-1.ru/У верхній частині сторінки ви побачите ваш поточний мережевий адресу. Запишіть його, потім відключитеся від інтернету і виждіть кілька хвилин. Після чого знову підключіться до інтернету, зайдіть на вказаний вище сервіс і перевірте ту ж запис. Якщо вона одна і та ж, значить, ваш IP-адресу статичний. Якщо запис змінилася, - то динамічний.
4
Чи є переваги у статичного або динамічного адрес? Статична адреса потрібен тому, хто має на своєму комп'ютері відкриті ресурси - наприклад, встановив свій ftp-сервер. Якщо ви адміністратор сайту, то статична адреса дозволяє налаштувати вхід на ресурс по прив'язці до IP-адресою, що істотно підвищує безпеку.
5
Недолік статичного адреси в тому, що зловмисник, дізнавшись його, може методично підбирати «відмички» до вашого комп'ютера. Так як IP-адреса не міняється, він має майже необмежений час для злому. В цьому плані набагато безпечнішим виявляється динамічний адресу, змінний при кожному новому підключенні.