Як зберігати мотиля в домашніх умовах.

Мотиль - це часто вживана насадка для лову риби, найчастіше зимового. Улов рибалки дуже залежить від свіжості і привабливості мотиля , тому зберігати личинок потрібно правильно. Є кілька простих способів зберігання цієї ніжної насадки.
Вам знадобиться
  • Мотиль
  • Газета
  • Морозилка
  • Формочки для льоду
Інструкція
1
Якщо мотиля не так багато, і його потрібно зберегти пару днів, то можна зберігати його просто в звичайній сухий газеті на нижній полиці холодильника. Для цього перед закладкою мотиля в холодильник личинок потрібно перекласти в нову суху газету. Личинок потрібно розсипати рівним шаром на змочену водою газету або чистий папір. Після цього газету потрібно згорнути у вигляді конверта, щоб мотиль не розповзався по холодильнику. Слідкуйте, щоб газета не пересохла.
2
Для більш довгого зберігання мотиля його слід заморозити в морозильній камері холодильника. Правда, слід врахувати, що мотиль загине, і насаджувати його стане набагато складніше. Такого розмороженого мотиля зазвичай додають в прикормку.
3
Якщо ж мотиль потрібен вам для годування акваріумних рибок, то його можна зберігати, заморожуючи в формочках для льоду. Для цього потрібно розкласти мотиль в формочки і залити водою. Після цього потрібно помістити контейнер в морозилку. Витягувати мотиля дуже просто - потрібно тільки поставити форму в гарячу воду і шматочки льоду буде легко дістати.
Зверніть увагу
Потрібно своєчасно видаляти загиблих личинок, щоб весь мотиль не зіпсувався.
Корисна порада
Перекладати мотиля краще всього за допомогою змоченою поролоновою губки. Так личинки не травмуються і не злипаються.
Мотиль - це часто вживана насадка, яка користується великим попитом у рибалок. Але улов залежить від привабливості і свіжості личинок. Щоб мотиль тривалий час залишався свіжим його потрібно правильно зберігати.
Інструкція
1
В першу чергу переберіть мотиля . Для цього розкладіть його на деку (дрібному) і залийте водою, мертві личинки мотиля спливуть. Злийте загиблі личинки і сміття разом з водою. Решти мотиля обережно покладіть на храненіе.Для цього розстеліть сухі газети в три шари, середній змочіть водою. На газети розкладіть мотиля тонким рівним шаром і помістіть в прохолодне місце, можна на нижню полицю холодильника, але кожен день газети міняйте.
2
Другий спосіб простіше. Зберігайте мотиля у вологому тканини (але не мокрою), теж в прохолодному місці. У міру висихання, тканина зволожуйте.
3
Якщо ви зацікавлені, щоб ваш запас мотилей зберігся якомога довше, використовуйте сиру картоплину. Картоплину розріжте навпіл, вичистіть середину і в утворилося поглиблення покладіть мотиля . Попередньо личинок перемішайте з використаної заваркою чаю. Такі фаршировані картоплини зберігайте в холодильнику.
4
Якщо ви поїхали на рибалку не на один день, в цьому випадку вам необхідно зберегти мотиля свіжим. Використовуйте дерев'яну або пенопластовую коробочку. Коробочку загорніть у вологу тканину. Якщо погода дуже холодна, то коробку зберігайте за відворотом кожушка.
5
Мотиль, насаджений на гачок, природно, гине, але риба бере цю насадку. Тому взимку мотиля навмисно заморозьте, для цього розсипте його близько лунки. Щоб замороженого мотиля вам було зручніше надіти на гачок, зігрійте його диханням. У воді ж мотиль відтане повністю.
6
Щоб зберегти мотиля на риболовлі жарким літом помістіть його в металеву банку, в кришці банки зробіть отвори для повітря. Банку загорніть у вологу тканину і тримайте на вітрі. Як тільки тканина висохне, знову її змочіть. Даний спосіб допоможе вам зберегти мотиля свіжим до двох діб.
Зверніть увагу
Мотиль - личинка комахи комара-довгунця. Це маленький червоний черв'ячок, його довжина 10-12 мм. Мешкає в донному мулі озер, ставків, заплав річок.
Корисна порада
Перемішуйте мотиля змоченою поролоновою губкою. Так він не прилипає до рук і менше травміруется.Еслі вам необхідно зберегти насадку на дуже тривалий час, зберігайте мотиля в морозильній камері, діставайте по мірі необхідності. В цьому випадку він втратить привабливість, але зате залишиться свіжим і уловистим.