Як утилізувати ртутні градусники.

Всім відомо, що ртуть дуже небезпечна для життя і здоров'я людини. В організм вона може потрапити двома способами: або через травну систему, або через дихальні шляхи. Найчастіше отруєння відбувається через потрапляння ртутних парів в організм. Тому викидати отслуживший або що розбився градусник в сміттєві контейнери категорично не можна.
Інструкція
1
Якщо у вас сам градусник цілий, але внутрішня колба пошкоджена, подальше використання його неможливо, такий градусник підлягає утилізації. Для надійності загорніть термометр в кілька целофанових пакетів. Кожен з пакетів ретельно замотайте. З мобільного телефону зателефонуйте за безкоштовним номером 112 і дізнайтеся у оператора, де у вашому місті знаходиться найближча служба порятунку. Також у багатьох містах існують природоохоронні підприємства, які приймають від населення, що прийшли в непридатність енергозберігаючі лампи, термометри, медичні препарати.
2
Якщо градусник розбився і ртуть розкотилася по підлозі або столу, першим ділом слід негайно вивести всіх людей з приміщення, захистити органи дихання вологою марлевою пов'язкою, а шкіру рук гумовими рукавичками. За допомогою шприца, гумової груші або мокрої газети, зберіть ртуть і залишки розбитого градусника. У банку з холодною водою або розчином марганцівки, помістіть зібрані частинки і щільно закрийте кришкою. Після чого викличте фахівців зі служби порятунку, які повинні заміряти фон у вашому будинку і забрати зібрану ртуть. Місце, де був розбитий градусник, обробіть розчином марганцівки або хлорного вапна.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що 2г ртуті, які містить градусник, здатні отруїти 6 тис. Кубометрів повітря.
Корисна порада
Цього робити категорично не можна: 1. Викидати градусник в сміттєвий контейнер.2. Спускати ртуть у каналізацію.3. Збирати осколки градусника і кульки ртуті за допомогою пилососа.