Як садити жасмин.

Жасмин або чубушнік - прекрасний декоративний чагарник, що володіє приємним ароматом. Посадити його можна як в саду свого заміського будинку, так і в палісаднику під вашими вікнами в міській квартирі - це рослина буде радувати вас щовесни.
Вам знадобиться
  • Семена, лопата, солома, гілки, мішечок з рідкої тканини, торф, мох.
Інструкція
1
Після того, як ви купили насіння, перекладіть їх у щільно закриту скляну банку, або в запаяний поліетиленовий пакеті і обов'язково поставте їх на зберігання в прохолодне місце.
2
Восени заздалегідь підготуйте гряду, куди будете висаджувати жасмин. Візьміть лопату і викопайте невеликі ями під плановані посадки. Враховуйте той факт, що насіння жасмину потрібно садити на глибину 25-30 см, включаючи сніговий покрив.
3
Незадовго до посіву візьміть ваші насіння жасмину, перекладіть їх у мішечок з рідкої тканини і протягом одного-двох годин вимочувати їх у воді кімнатної температури. Після цього накрийте насіння мохом, або прікаліте у вологий торф і не чіпайте кілька днів.
4
Через дні дістаньте насіння і підсушіть. Тепер їх можна садити в грунт.
5
Виберіть безвітряний день наприкінці зими, коли температура не нижче -10, і приступайте до посадки. Після того, як ви опустили насіння на належні їм місця, прикрийте гряду соломою та гілками.
6
Навесні акуратно зніміть покриття і зробіть молодим паросткам захист від прямого сонця. Далі жасмин впорається без вашої допомоги.
Корисна порада
Можливо, ви захочете розмножити жасмин НЕ насінням, а живцями. В такому випадку, вам необхідно вибрати не занадто ветвящийся держак, зрізати його садовими ножицями і прікалоть його в захищеному місці - парнику, попередньо сховавши його від прямих сонячних променів, або в підвалі. Після того, як держак перезимував, ранньою весною висаджуйте його у відкритий грунт.
Ошатний жасмин стане прекрасним оздобленням будь-якого садового ділянки. Він не тільки добре росте і має дивовижний запах, а й виділяється яскравою плямою серед весняної зелені.
Інструкція
1
У всьому світі відомий витончений ненав'язливий запах жасмину, що відрізняється ніжним суничним ароматом, вдихаючи який, людина заспокоюється, відновлює свої сили. Жасмин цвіте два місяці - з червня по липень.
2
Варто зауважити, що це невибагливий квітка: він теневинослив, стійкий до морозів, а також не вимогливий до грунту. Садити жасмин слід в кінці весни - у травні або на самому початку осені, у вересні.
3
Ретельно слід вибрати місце посадки, так як жасмин - довгожитель, він цвіте не менше 10 років. Жасмин благополучно може переносити тінь, але якщо є можливість посадити його на сонячній стороні саду, то кращого місця і не знайти, там він буде цвісти багатшими.
4
При посадці жасмину рекомендується вибирати місце, в якому не буде застою води, тому що якщо в грунті буде затримуватися волога, квітка, швидше за все, загине.
5
Перед посадкою необхідно викопати невеликі циліндричні ямки діаметром 0,6 м, а глибиною 0,5-07 м. Приготовлені ямки повинні залишитися на пару днів, щоб прогрітися на сонечку. Після даного приготування в ямку горбками насипають родючий грунт і дбайливо висаджують туди саджанці, ювелірно розподіляючи по горбкам, сильніше вдавлюючи в землю.
6
При посадці відстань між кущиками жасмину повинно бути від 0,5 до 1,5 м. При розподілі саджанців потрібно контролювати, щоб шийка кореня була на рівні землі, або під землею, але, що не перевищувати 3 см в глибину. Ця обережність допоможе квітці не згнити.
7
Потім саджанці засипають ґрунтом, гарненько придавлюють і досхочу поливають водою. На один жасминовий кущ слід витрачати близько трьох відер, так як вони дуже вологолюбні.
8
Щоб ваш квітка в майбутньому мав свіжістю і насиченістю, важливо не забувати про регулярне поливі, так як даного квітці не достатньо тільки дощової води. Крім того, щоб жасмин пишно зацвів його потрібно періодично удобрювати і рихлити землю. За літо необхідно провести розпушування мінімум три рази, щоб видалити всі бур'яни, що перешкоджають цвітінню жасмину.
Зверніть увагу
Якщо на саджанці ви помітили які-небудь ушкодження, то їх необхідно видалити, зрізавши хворі пагони секатором.