Як привчити собаку до місця.

У вихованні тварин вкрай важлива дисципліна. Тварина має почувати авторитет господаря, слухатися його, виконувати команди. Однією з найважливіших команд в побутовому житті є команда «місце».
Інструкція
1
Для того щоб собака йшла сама на своє місце, воно має бути комфортним. Місце - це підстилка, лежанка або будиночок. Місцем може служити навіть просте згорнуту ковдру. Головне, щоб воно було з натуральної м'якої тканини, що не кололося, що не електризуватися. Краще вибрати місце зі знімним чохлом. В гігієнічних цілях прати його слід, принаймні, один раз на два тижні або в міру забруднення.
2
Подивіться, де собака почувається найкомфортніше, де частіше намагається влягтися спати? Якщо вас влаштовує це місце, поставте лежанку там. Якщо ні, поставте в вибране вами місце, але врахуйте, тоді привчання щеняти до команди буде трохи складніше. Місце, де стоїть лежанка, повинно бути добре провітрюваним і світлим, але не перебувати на протязі або відкритому сонці.
3
"Місце" - це така команда, привчати до якої необхідно з перших днів появи тварини в будинку. Краще привчати до місцю цуценят, але й дорослу собаку можна навчити цій команді. Погодуєте, вигуляйте і пограйте з собакою. Вона повинна досить втомитися, щоб не гостро реагувати на звуки і запахи. Поспостерігайте за собакою. Як тільки ви побачите, що вона шукає місце, щоб влягтися спати, беріть її на руки і несіть на лежанку. При цьому на шляху проходження слід чітко проговорювати: "Місце". Уклавши собаку, погладьте її і ще раз голосно, але командним голосом, скажіть: «Місце!». Потім почніть віддалятися.
4
Якщо ви побачите, що цуценя пішов за вами, поверніться і строго повторите йому команду. Дочекайтеся її виконання. Якщо ви бачите, що щеня не розуміє, чого ви від нього хочете, віднесіть його на лежанку ще раз і повторіть, що це його место.Повторяйте дану вправу близько п'яти разів на день протягом двох-трьох тижнів. Потім не відносите, а відводите собаку на місце на повідку. Потім виключіть поводок. Не забувайте давати собаці частування, кожен раз, коли вона вірно виконує команду.
5
Команда «місце» надзвичайно важлива для вашого комфортного існування з собакою під одним дахом. На місце слід відправляти тварина не тільки тоді, коли воно хоче спати, але і щоб собака не жебракувала, не заважала прибиранні або прийому гостей.