Як провести семінар-практикум. семінар практикум що це.

В ВУЗах, як правило, існують дві форми проведення занять - це лекційні заняття та практичні. І якщо з лекційними заняттями все більш-менш зрозуміло, то практичні діляться на лабораторні, безпосередньо практичні, семінари-дискусії і семінари- практикуми. Про останніх і піде мова. Що б методика їх проведення була більш зрозуміла, розглянемо на прикладі занять з психології.
Вам знадобиться
  • План-конспект, свіжа преса, ораторські та організаційні здібності
Інструкція
1
Основна мета семінару-практикуму - додаток теорії до практики. На семінарах-практикумах студенти обговорюють проблемні питання, знаходять вирішення практичних ситуацій. Правильність же цих рішень оцінюють викладач і студенти-однокурсники.
2
При розробці плану-конспекту семінару-практикуму керуйтеся наступними принципами: - «Від теорії - до практики». Поставте перед студентами задачу - привести приклади з реального життя для розглянутої на лекції матеріалу. Наприклад, якщо це курс з соціальної психології, і ви вивчаєте установки, спробуйте разом знайти приклади прояву установок і упереджень, характерних для даної групи. Добре, якщо думки розділяться - можна обговорити проблему з різних сторон.- «Від життя до теорії» - аналіз практики з точки зору теорії. Загляньте перед заняттям в свіжу газету або на сайт з новинами - напевно ви знайдете актуальну тему як приклад прояву тих або інших психологічних закономірностей у реальному житті. Чи її запропонують студенти - як правило, вони займають активну позицію і готові говорити на тему того, що їх хвилює. Спробуйте на цьому прикладі сформулювати теоретичні положення й висновки щодо розглянутого явища або ситуації.
3
Пам'ятайте, що всі семінари- практикуми - це колективна творчість студентської групи, а викладач потрібен для того, що б направляти їх активність у потрібне русло.
Зверніть увагу
Проведення семінару-практикуму вимагає від викладача вільного володіння матеріалом, на відміну від проведення лекційного занять, де завжди можна спертися на теорію. Молодих викладачів це не повинно лякати, так як є хороша можливість розвинути навички роботи з групою і закріпити свої знання.