Як підібрати гірські лижі та черевики для гірських лиж.

Підібрати гірські лижі і черевики для гірських лиж - заняття не з тих, які можна зробити мимохідь. Якщо не приділити достатньо часу й увагу вибору, то на схилі може виявитися, що це спорядження вам не дуже підходить. Але на схилі краще не здійснювати таких відкриттів, так що краще підійти до проблеми вибору максимально серйозно.
Вам знадобиться
  • час і гроші
Інструкція
1
При виборі лиж діє просте правило. Довжина лиж повинна бути приблизно на 10 або 15 см менше, ніж зростання катається. Виняток становлять випадки, коли вага людини перевищує 100кг, тоді довжина лиж приблизно дорівнює зростанню. Деякі вибирають собі лижі чуть довший або коротший, ніж належить за правилами, бо довгі лижі простіше в управлінні на великих швидкостях, а короткі зручніше на малих. Зазвичай початківці беруть лижі покороче, а ті, хто має досвід - достовірніше. Для фрірайду потрібні довгі лижі, а для слалому краще підходять короткі.
2
Черевики розрізняються за кількома параметрами. Складно врахувати всі їх одразу, якщо у вас немає досвіду. Але коли потрібно підібрати черевики для гірських лиж, то можна керуватися простим правилом - брати самі дороги, які дозволяє бюджет. Разом з вартістю лижних черевиків завжди зростає і якість.
3
Для початківців рекомендуються не надто жорсткі моделі черевик, жорсткість близько 70 або нижче. Якщо лижник досвідчений, то він, як правило, бере жорсткі черевики , що дозволяють повністю контролювати лижі.
4
Черевики не повинні бути вільними. Вони повинні сидіти на нозі буквально впритул. Лижні черевики спеціально розробляються так, щоб при катанні прийняти форму ноги, і якщо взяти вільні - то нога буде з них практично вислизати. Нещільно сидять черевики означають поганий контроль лиж. При покупці потрібно приміряти черевики , повністю застебнути їх, нахилитися, присісти, походити. Після цього вже можна оцінити, наскільки лижні черевики підходять вам.
Корисна порада
Гірськолижні черевики - це те спорядження, якому слід приділити особливу увагу. Лижі міняються, а черевики, правильно підібрані і обкатані, залишаються у людини протягом декількох років. Якщо в одному магазині не знайшлося підходящих черевик, слід відправитися в інший. Всі виробники намагаються робити комфортні черевики для різних типів ніг, так що рано чи пізно вдасться зробити ідеальний вибір.
Для лижника черевики - найголовніший елемент спорядження. Ви можете кататися на старих лижах, надіти спортивний костюм і вушанку, але якщо черевики вам не підходять, ви ніколи не отримаєте належного задоволення від катання. Крім того, неправильний вибір черевик може загальмувати процес навчання, зіпсувати техніку спуску, нашкодити вашому здоров'ю. Хороші черевики служитимуть вам протягом довгого часу. Щоб правильно підібрати черевики для гірських лиж, вам потрібно знати певні характеристики.
Інструкція
1
Перш за все необхідно визначитися з жорсткістю черевик. Отже, черевики бувають наступних видів: • Жорсткі черевики купують професійні лижники. Такі черевики використовуються в швидкісному катанні по підготовлених трасах. Нога в черевику тримається дуже щільно, це суттєво підвищує керованість. Стандартно жорсткі черевики мають чотири кліпси, які захоплюють ногу у всіх важливих точках. Але тривале використання черевик переноситься досить важко, тому купуйте жорсткі черевики лише в тому випадку, якщо ви точно впевнені в їх необхідності. • Черевики середньої жорсткості мають спеціальний «язичок», який забезпечує легке вдягання. Практично в кожній моделі використовується термоформируемий внутрішній чобіток, який через деякий час застигає за формою вашої ноги. • Зовсім недавно з'явилися м'які гірськолижні черевики, призначені для максимального комфорту людини. Такі черевики виконані з досить м'якого пластику, вони оснащені тільки двома кліпсами, а щільність охоплення ноги забезпечується шнурівкою.
2
Сучасні гірськолижні черевики повинні бути оснащені налаштованим регуляторами, які використовуються для підгонки черевик для конкретного человека.Регуліруемий нахил халяви - необхідний для технічно правильного катання. Голенище черевика повинно бути нахилено вперед так, щоб коліно прямо стоїть людини проектувалося на носок черевика.
3
Також черевики можуть бути оснащені спеціальним важелем, який перемикає режими «Катання-ходьба».
4
Дорожчі моделі оснащені кліпсами з метала, які відрізняються надійністю і довговічністю. Пластикові кліпси можуть тріснути.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=loRB4mHLeu4