Як привчити йорка до повідця. Як надіти поводок йорку.

Привчати до нашийника і повідця необхідно будь-яку собаку, якою б декоративної породи вона не була. Це слід робити з перших днів появи цуценя в домі, після того, як він освоїться в своєму новому житлі. Для того, що б не викликати у собаки негатив до цього обов'язковому аксесуару, привчати слід поступово.
Інструкція
1
Після того, як ви придбали нашийник з повідцем для вашого вихованця, їх необхідно вивітрити від неприємного виробничого запаху (шкіряні вироби), і в домашній обстановці дати цуценяті можливість познайомитися з ними.
2
Після того, як ваш щеня перестає акцентувати увагу на цих предметах, в процесі гри можна спробувати надіти нашийник на його шию. Якщо ваш малюк почне протестувати, постарайтеся відвернути його. Якщо реакція у собаки буде надто негативної, то варто зняти нашийник і відкласти процес звикання на деякий час. На самому початку ознайомлення нашийник слід надягати на нетривалий час, з кожним днем збільшуючи його. Не забувайте заохочувати ласощами свого улюбленця, це прискорить процес звикання.
3
Як тільки цуценя звик до свого нашийника і спокійно розгулює з ним по будинку, можна знайомити його з повідцем. Для початку пристебніть його і дайте побігати малюкові, волочачи поводок за собою. Можна попросити когось із членів вашої родини встати на відстані від вас і покликати малюка, а ви в цей час повинні проводжати собаку, тримаючи її за поводок. Поступово привчайте пса до натягнення повідця, періодично натягуючи і послаблюючи його. Перший час прогулюйтеся з повідцем будинки, після повного звикання починайте виходити на вулицю.
Зверніть увагу
Цього робити не можна: 1. Підвищувати голос, ударяти собаку повідцем або тягати її за него.2. Затягувати нашийник на шиї жівотного.3. Давати цуценяті гризти поводок. Собака повинна твердо знати, що поводок - це не іграшка.