Як садити черешню.

Багато садівники хочуть виростити у себе на ділянках вимогливу культуру - черешню . Сьогодні це цілком можливо. Виведено багато нових сортів, стійких до несприятливих погодних умов північних районів. Як правильно посадити черешню , щоб дерево прижилося, добре зимувало і давало рясні врожаї?
Вам знадобиться
  • Районований саджанець черешні, опора для дерева, бирка, садовий інструмент.
Інструкція
1
Визначте місце на ділянці для майбутнього дерева. Черешня любить світло, легку родючий грунт. Гинуть або слабо плодоносять дерева, висаджені в низинах із застоєм води і холодного повітря, а також на вітряних ділянках. Для гарного плодоносіння на ділянці треба мати як мінімум два дерева черешні, так як квіти у них самостерільние.
2
Восени підготуйте для черешень посадочне місце. Частіше розміщують саджанці ущільнень через 3м. З ями 70х70х60 см вийміть землю, влаштуйте дренаж (на глинистих ґрунтах). На слабо окультурених ділянках в посадкову яму внесіть 3 відра компосту і літрову банку золи. Перемішайте з вийнятим родючим шаром і залиште до весни.
3
Ранньою весною придбайте районовані для вашої області саджанці. Уточніть, на якій культурі черешня щеплена і терміни плодоносіння вибраного сорту.
4
На дно ями перед посадкою саджанця поставте опорний стовпчик. До нього підв'яжіть саджанець, бо дворічні саджанці черешні досить великі. Якщо дерево формуватиметься у вигляді віяла, знадобиться опорна система дротів.
5
Вільно розмістіть в ямі коріння саджанця так, щоб вони не перепліталися. Коренева шийка повинна знаходитися трохи вище рівня грунту. Рясно полийте деревце. Коли земля трохи осяде, коренева шийка опиниться на рівні ґрунту. Замульчуйте землю під саджанцем. Це запобіжить сильну втрату вологи і сповільнить ріст бур'янів.
6
Обов'язково прикріпіть до саджанця бирку з назвою сорту. Паперову бирку розплідника замініть на пластикову або металеву. Колечко бирки не повинно щільно охоплювати гілку, інакше воно влітку вріжеться в кору.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=lv3-E5oBGJI
Зверніть увагу
Якщо під час посадки нирки на саджанці ще не прокинулися, укоротите гілочки для кращого розгалуження. Якщо нирки вже рушили в зростання, залиште обрізку до наступного року.
Корисна порада
Добре висаджувати черешню поруч з вишневим садом. Черешня - хороший запильник для вишні.