Як прогрівати бетон.

При застосуванні в будівництві бетону велика увага приділяється його міцності і довговічності. Для того щоб він придбав необхідні властивості та якості, слід дотримуватися технологію виготовлення. Особливо це необхідно в районах зниженого температурного режиму. Для збереження нормальної температури матеріалу використовують кілька технологічних методів.
Вам знадобиться
  • утеплювач, хімічні реактиви для швидкого тверднення і для уповільнення заморожування бетону, інфрачервоний обігрівач, нагрівальні дроти, електромагнітний кондуктор
Інструкція
1
Утепліть опалубку. Ступінь і тип виберете з розрахунку температури навколишнього середовища і якості бетону . Основою має служити вимога: у разі охолодженні бетону до температури в нуль градусів, він повинен мати критичну міцність. Метод називається «термос».
2
Утепліть опалубку і додайте хімічні реактиви, що уповільнюють процес заморожування і прискорюють процес твердіння.
3
Метод "попереднього нагрівання" Нагрейте попередньо бетонну суміш перед використанням до необхідної температури.
4
Метод «електродного підігріву» Пропустіть електричний струм через бетон. За рахунок нагрівання арматури і спеціальних електродів, що знаходяться в розчині, нагрівається і сам бетон. Даний спосіб вважається найефективнішим, однак і він не дає гарантованого результату. Зазвичай застосовують комбінований метод підігріву бетону .
5
Метод «інфрачервоного підігріву» Направте на бетонну поверхню інфрачервоний обігрівач. Він працюватиме по типу сонця, тобто нагрівати не повітря навколо, а поверхню.
6
Використовуйте дію на бетон електромагнітного кондуктора. Ця технологія грунтується на отриманні тепла під дією вихрових струмів, тобто «Індукційний нагрів».
7
Закріпіть попередньо спеціальні обігрівальні дроти на арматурі бетонної конструкції. Подайте на них електричний струм, що дасть можливість прогрітися бетону до необхідної температури.
Зверніть увагу
В бетонної суміші знаходиться вода, яка при мінусовій температурі розширюється в об'ємі і руйнує його структуру. Тому слід правильно дотримуватися технічну документацію при приготуванні бетону.