Як встановити наличник для дверей.

Дверні лиштви являють собою накладні планки в фігурному виконанні, які застосовуються для обрамлення прорізів дверей або вбудованих ніш. Лиштва, як правило, є необхідним атрибутом монтажних робіт при установці дверної коробки. Технічна функція лиштви - закривати зазор між стіною і дверною коробкою. Крім того, лиштва несе і естетичну функцію, гармонируя з інтер'єром приміщення.
Вам знадобиться
  • Наличник, рулетка, лінійка, ножівка по дереву, цвяхи,
Інструкція
1
Якщо вам потрібно прикрити отвори або зазори між стіною і коробкою двері, вам знадобиться встановити дверний наличник. Вони діляться на два основних види - зовнішні і внутрішні. Зовнішні зазвичай більш мальовничі й масивні. Використовують для виготовлення лиштв ялинову або соснову дошку, а для прикраси наличників різьбленням краще підходить липа.
2
Установка внутрішніх наличників виробляється з таким розрахунком, щоб вони на 2-5 см видавалися за бруски, з яких зроблена дверна коробка. Ширина звичайного лиштви становить 7-15 см. З тильного боку лиштви є пази глибиною до 0,5 см (вони служать для ущільнення із стінами і коробкою). Зовнішні лиштви виготовляють нерідко з накладними деталями і прикрашають наскрізний або рельєфною різьбою.
3
Щоб правильно встановити лиштви , необхідно спочатку визначити їх довжину. Довжина визначається розмірами дверного отвору. У місцях сполучення частин лиштви, на кутах коробки, виробляється запив на 45 градусів. Заздалегідь готуються отвори під фінішні цвяхи, після чого цвяхи закріплюються на поверхні виробу. Установка лиштви на двері вимагає з'єднання його частин на вус.
4
Нижні кінці лиштви кріпляться впритул до підлоги. Для полегшення ремонту допускається залишити місце для більш товстого лиштви, що має до того ж просту форму. Слід мати на увазі, що встановлювати лиштви потрібно ще до кріплення плінтусів. Кріплення лиштви до коробці здійснюється за допомогою особливих цвяхів зі сплюсненими капелюшками. Цвяхи розташовуйте на відстані 50-70 см один від одного.
5
Сьогодні багато компаній пропонують свої послуги з виготовлення лиштв різних моделей і конфігурації на замовлення. При цьому замовити ви можете лиштва з готовою різьбленням або декором. Вибираючи лиштва, орієнтуйтеся на екологічно чистий матеріал, який не заважатиме вільному доступу повітряних мас в приміщення і не стане виділяти в навколишнє середовище шкідливі для здоров'я речовини.
6
Правильно і зі смаком підібраний дверний наличник сприятиме створенню комфорту в приміщенні і підкреслить неповторний стиль вашого будинку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=6gQYHg64Y0E