Як проводити співбесіду з персоналом.

Співбесіда часто служить вирішальним етапом в процесі відбору персоналу. Тому поставитися до цієї процедури потрібно з максимальною відповідальністю. Роль відіграє все: ваша попередня підготовка, відчуття під час бесіди з кандидатом, порівняння з аналогічними в ході співбесіди з іншими претендентами.
Вам знадобиться
  • - резюме кандидата;
  • - приклади його робіт при можливості їх надати;
  • - рекомендації (за наявності);
  • - комунікативні навички;
  • - уміння спостерігати, слухати і аналізувати.
Інструкція
1
Ретельно вивчіть резюме кандидата і за наявності (і можливості надати) - приклади його роботи. Подумайте, яка інформація свідчить на його користь, а яка - викликає сумнів. Продумайте, що хотіли б усвідомити, виходячи з цього, сформулюйте вопроси.Прі необхідності додайте питання, що проливають світло на професійну придатність претендента (наприклад, як той буде виходити з тієї чи іншої заданої робочої ситуації) .Оценіте свої відчуття від колишнього спілкування з кандидатом ( по телефону, в електронному листуванні). Це може дати грунт для додаткових питань.
2
В момент візиту кандидата в ваш офіс стисло розкажіть йому про компанію, пропонованої позиції, колі обов'язків. Краще при цьому не розкривати всі карти, а дати кандидату привід для додаткових питань, що може послужити додатковим тестом: скористається він можливістю їх задати чи ні.
3
Задайте заготовлені питання, уважно вислухайте відповіді на них, зафіксуйте найбільш значущі положення з відповідей.
4
В свою чергу, дайте кандидату можливість задати питання та повідомити про себе додатково все, що він вважатиме за потрібне.
5
На завершення бесіди дійте по ситуації. Якщо кандидат вас зацікавив, можете обговорити з ним можливість приступити до роботи і подальше оформлення відносин. Або ж повідомте, що остаточне рішення приймаєте не ви, і домовтеся про подальший взаімодействіі.Прямой відмову кандидату зазвичай не практикується, хоча нерідко так сприймається обіцянку вийти на зв'язок при вирішенні на користь кандидата. Тому, якщо остаточне рішення дійсно не в вашій компетенції, постарайтеся, щоб з ним не затягували.