Як зварювати чавун.

Зварювання переважної більшості сталей в побутових умовах не представляє особливої праці при наявності відповідного обладнання та навичок. Необхідні зварювальні електроди підібрати зараз цілком можливо. Але якщо вас чекає зварювати чавун , який є поряд зі сталлю одним з основних конструкційних матеріалів, то можуть виникнути певні складнощі.
Вам знадобиться
  • Мідний дріт, залізний порошок або дрібні сталеві тирсу, розчинник, рідкий клей, зварювальний електрод, долото, зубило, свердло, наждачний папір
Інструкція
1
Чавун являє собою залізовуглецевих сплав з підвищеним вмістом вуглецю. Високий процентний вміст вуглецю в такому сплаві призводить до того, що вуглець в чавун е знаходиться у вільному стані. Так, в сірому чавун е, найпоширенішому з інших його різновидів, вуглець існує у вигляді включень графіту. Це обумовлює його низьку пластичність і неміцність, він погано переносить зварювання.
2
Вважається, що свариваемость чавун а пов'язана з будовою структури чавун а в місці зламу. Чавуни з дрібнозернистим зламом світло-сірого кольору зварюються легше, ніж чавун и зі зламом темно-сірого кольору і володіє великою зернистістю. Не піддаються зварюванні чавун и, що піддавалися впливу агресивного середовища і промаслені чавун и.
3
Низька якість звареного з'єднання при зварюванні чавун а пов'язано з інтенсивною загартуванням металу в зоні зварного шва. Фактично, мова йде про підвищення крихкості металу в указанно зоні. Це і є головна біда при зварюванні чавун а.
4
У промислових умовах електродугове зварювання чавун а здійснюється гарячим методом. В цьому випадку роблять попередній інтенсивний нагрів деталей, що підлягають зварюванню. Існує і так званий холодний метод, коли зварюються деталі попередньо нагрівають не сильно або не нагріваються зовсім. При відсутності спеціального обладнання для нагріву холодне зварювання чавун а спеціальними електродами видається більш підходящою.
5
Для виготовлення електродів, що дозволяють зварювати чавун , беруть відрізки мідного дроту діаметром 3-5 мм і довжиною приблизно 450 мм, зачищають їх наждачним папером і знежирюють органічним розчинником. Зі сталевих зварювальних електродів сколюють покриття, подрібнюють його і змішують з порошком заліза в рівних пропорціях. Підійдуть і дрібні сталеві тирсу. Все це перемішують з рідким склом. В отриману масу вертикально занурюють підготовлені раніше відрізки мідного дроту і повільно витягують з сметаноподібної маси. Надлишки повинні стекти. Електроди висушують і прожарюють (наприклад, в духовій шафі).
6
За допомогою таких електродів ведуть зварювання короткою дугою. Обов'язково треба робити перерви в роботі для охолодження деталі. Шов для якості зварювання накладати слід короткими ділянками довжиною до 50 мм і проковувати після зварювання (це робиться для запобігання появи тріщин у звареному шві).
7
Слід враховувати, що перед початком зварювання завжди потрібно виконати підготовку кромок з'єднуються деталей і оброблення дефектів в місцях зварювання. Разделка дефектних місць виробляється зубилом або свердлом до чистого металу.