Як свердлити керамічну плитку.

При ремонтних роботах нерідко доводиться робити отвори в керамічній плитці. Така ситуація виникає, якщо вам знадобилося пристосувати на кухні навісний шафка або додати у ванну кімнату вішалку для рушників. Складність полягає в тому, що тендітна плитка може розколотися при свердлінні, а замінювати таку зіпсовану плитку - справа вельми клопітка. Як же правильно свердлити керамічну плитку ?
Вам знадобиться
  • Малярська стрічка (ізолента або самоклеящейся плівка), електрична дриль, свердло для плитки, свердло з твердосплавним наконечником, лист паперу, пилосос.
Інструкція
1
Щоб правильно і акуратно зробити отвір в керамічній плитці, вам знадобляться малярська стрічка (підійде шматочок ізоляційної стрічки або самоклеїться плівки), електрична дриль, свердло для плитки, свердло з твердосплавним наконечником, лист паперу, пилосос.
2
Наклейте на місце, де має розташовуватися майбутнє отвір, квадратний шматочок малярської стрічки. При її відсутності цілком підійде ізоляційна стрічка, лейкопластир, самоклеящаяся плівка або кольоровий папір.
3
Нанесіть в потрібному місці на наклеенном шматочку малярської стрічки позначку. Використовуйте для розмітки фломастер. Мітка означатиме місце свердління, вона повинна бути добре помітна.
4
Приготуйте електричну дриль. У ній має бути передбачено регулювання числа оборотів. Вставте в дриль спеціальне свердло, що застосовується при свердлінні плитки і скла. Таке свердло має списоподібний кінчик, виготовлений з карбіду вольфраму. Вимкніть ударний режим електродрилі.
5
Прикладіть кінчик свердла до зробленої вами позначці і починайте свердлити на найменшій швидкості. Дуже важливо, щоб число оборотів дриля спочатку було невеликим, від цього залежить цілісність плитки. Тут вам хорошу службу послужить шматочок наклеєною малярської стрічки - вона не дасть зісковзнути свердла з точки свердління. У міру проходження свердлом через кераміку збільшуйте число оборотів дриля.
6
Подбайте про те, щоб уникнути пилу і крихт висвердлюється матеріалу. Для цього рекомендується згорнути зі звичайного аркуша паперу невеликий конверт з трикутними бічними стінками. Його потрібно приліпити липкою стрічкою трохи нижче місця свердління. У такій «кишеню» будуть зсипатися пил і крихти з-під свердла, залишивши підлогу чистим. Ще один варіант - знімати пил за допомогою звичайного пилососа.
7
Отже, плитка просвердлена. Тепер можна замінити свердло на те, яке підійде для вашої стіни. Зазвичай використовується свердло з твердосплавним наконечником, призначене для свердління каменю і бетону. Якщо під плиткою розташоване дерево, вибирайте відповідне свердло.
8
Коли роботи з свердління повністю завершені, відклейте стрічку з плитки, вставте в отвір дюбель або дерев'яну пробку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=rfycgVHQsEg